Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Norvik banka» vēja enerģijas ražotāja «Winergy» maksātnespēju sauc par absurdu

Vēja enerģijas ražotāja «Winergy» ierosinātā maksātnespēja ir absurda, aģentūrai LETA norādīja AS «Norvik banka» Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas speciāliste Valda Ķipāne.

«Šī ir kārtējā negodprātīgā un saskaņotā parādnieka un fiktīva kreditora rīcība, lai panāktu maksātnespējas procesa ierosināšanu nolūkā izvairīties no saistību izpildīšanas pret banku. Šīs krāpšanas shēmas tiek īstenotas sadarbībā ar maksātnespējas administratoriem un, iespējams, citām iesaistītām atbildīgām personām,» skaidro bankā.

«Norvik bankas» pārstāve norādījusi, ka tiesneša ierosinātā maksātnespēja ir absurda, jo saskaņā ar Ekonomikas ministrijas publicēto informāciju parādnieks ik mēnesi saņēmis vairāk nekā 500 000 eiro (351 402 lati) ieņēmumus, bet tiek atzīts par maksātnespējīgu, jo nav samaksājis aptuveni 5000 eiro (3514 lati).

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesā 4.novembrī pasludināts maksātnespējas process Igaunijas «Wind One» piederošajai SIA «Winergy», kas pārvalda Latvijas jaudīgāko vēja parku Ventspils novadā.

Kā liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā, kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami administratoram viena mēneša laikā no šodienas. Par maksātnespējīgā uzņēmuma administratori iecelta Una Zakrevska.

Tiesas lēmums par maksātnespējas procesa pasludināšanu «Winergy» un tās īpašniekiem nav pārsteigums, un tas ir loģisks rezultāts amatpersonu bezdarbībai un «Norvik bankas» organizētajai mērķtiecīgai reiderisma shēmai, teikts uzņēmuma paziņojumā masu medijiem.

Paziņojumā norādīts, ka uzņēmums darījis «visu iespējamo, lai novērstu viena no tā lielākā kreditora «Norvik bankas» organizētu uzņēmuma mērķtiecīgu novešanu līdz maksātnespējai». Tāpat uzņēmums daudzkārt vērsies pie amatpersonām, lūdzot palīdzību investīciju apdraudējuma un starptautiskās tiesvedības novēršanā. Diemžēl adresāti snieguši vien formālas atbildes vai nav atbildējuši vispār, uzskata uzņēmums.

«Izskatās, ka Latvijā atsevišķu personu naudas kāre prevalē pār tiesiskumu. Neskatoties uz valsts starptautiskajām saistībām investoru tiesību aizsardzības jomā, vārdi neatbilst darbiem. Tāpēc «Winergy» lielākajam dalībniekam Igaunijā reģistrētajam uzņēmumam «Wind One» nav cita ceļa, kā vērsties pret Latvijas valsti par investīciju pārkāpumiem un zaudējumu piedziņu daudzu desmitu miljonu apmērā,» teikts uzņēmuma paziņojumā.

«Latvijai jau tuvākajā laikā draud jauns kārtējais investīciju aizsardzības strīds, kura izmaksas atkal nāksies segt no valsts budžeta līdzekļiem. «Winergy» galvenais akcionārs jau patlaban apkopo nepieciešamos pierādījumus investīciju aizsardzības strīdam un attiecīgi saņem nepieciešamās konsultācijas par savu kā investora tiesību pienācīgu aizsardzību,» atzīmēts paziņojumā.