Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izdota Marisa Vētras grāmata

Apgāds «Mansards» laidis klajā Marisa Vētras grāmatas «Atbalsis. Raksti un vēstules» pirmo sējumu, kurā iekļauti no 1921. līdz 1946. gadam Eiropas periodā tapušie teksti un kuru sastādījis un komentējis Agris Redovičs.

Lieliskais latviešu tenors un spožais memuārists Mariss Vētra (1901–1965) savā mūžā ir sarakstījis tiešām daudz. Dažādos preses izdevumos 40 gadu laikā publicēti vairāk nekā tūkstoš rakstu. Šajā krājumā pirmo reizi apkopoti mūsu Nacionālās operas un citu Eiropas operteātru solista un valdzinošo atmiņu stāstu autora raksti presē, kā arī vēstules latviešu kultūras darbiniekiem un draugiem, kas glabājas Latvijas muzejos, arhīvos un privātos krājumos. Teksti sakārtoti divās daļās: Eiropā (1921–1946) un Kanādā (1947–1965), kas atbilst arī Marisa Vētras dzīves dalījumam.

Pirmajā sējumā ievietoti raksti un vēstules, kas izgaismo šodien daļēji jau piemirstas kultūrvēsturiskas norises un cilvēkus starpkaru Latvijā, ietver pārdomas par operas mākslas attīstību, par dzīves grūtībām pirmajā trimdas laikā Zviedrijā. Ievietoti arī beletristiski pastāsti, kas satur emocionālus iespaidus vai pieredzējumus un parāda autora apraksta prasmes izaugsmi. Salīdzinot Marisa Vētras rakstīto divdesmit gadu laikā, labi var redzēt, kā mainās autora rokraksts, no dažkārt naivās jūsmas jaunības darbos līdz mērķtiecīgi organizētai domai.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Krājuma «Atbalsis. Raksti un vēstules. Eiropā 1921–1946» atvēršana notiks ceturtdien, 7. novembrī plkst. 18.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā (E. Smiļģa ielā 37/39).