Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Austrālijā Keitijas Perijas jauno albumu uzskata par bioloģisku apdraudējumu

Kaut arī amerikāņu dziedātājas Keitijas Perijas jaunākais albums «Prism» gozējas Austrālijas mūzikas topa virsotnē, valdība to pasludinājusi par potenciālu bioloģisko apdraudējumu.

Albumam pievienota «nekaitīgu margrietiņu sēklu» paciņa, vēsta vietne «news.com.au». Dziedātāja tvītojusi, ka pircēji līdz ar albumu saņem «sēklu prizmas», kuras «var iestādīt un vairot gaismu». Lai arī Perijas ierakstu kompānija apgalvo, ka Austrālijā nopērkamajiem albumiem pievienotas turpat savāktas sēklas, amatpersonas nobažījušās par citviet iegādātajiem eksemplāriem.

«Sēklas vai augu daļas, kas nākušas no citām valstīm, var izrādīties Austrālijā neaugošas nezāles vai arī apdraudējums bioloģiskajai drošībai,» sacīja Lauksaimniecības ministrijas pārstāvis. Ministrija plāno pārbaudīt no citām valstīm ievestās albuma versijas, lai noteiktu to bīstamību.

Ziņu portāls «news.com.au» vēsta, ka vietnē «eBay» ASV tirgum domāto versiju var iegādāties par 19 Austrālijas dolāriem (9,4 latiem), kamēr vietējos veikalos tas maksā 25 Austrālijas dolārus (12,3 latus). Portāls arī norāda uz statistiku, ka austrālieši vairāk tērē ārzemju, nevis pašmāju interneta veikalos.