Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tikmers: Skeletona akadēmija dos iespēju jauniešiem sākt ceļu uz virsotnēm

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers sarunā ar «Apollo» pastāstīja par Skeletona akadēmiju un tās mērķiem, kā arī vienotiem apģērba motīviem visiem Latvijas sportistiem.

«Skeletona akadēmija ir jauna iniciatīva, ar kuru plašāk nāksim klajā decembrī,» stāsta Tikmers. «Izmantojot Daiņa Dukura unikālo personību, mēs gribētu kopā ar viņu un Latvijas Bobsleja un skeletona federāciju izveidot sistēmu, kura līdzīgi kā tas bija daudzus gadus atpakaļ dotu iespēju jauniem un talantīgiem sportistiem uzsākt ceļu uz olimpiskajām virsotnēm.»

«Protams, ka atrisināt šo jautājumu vien ar trenera spēkiem nav iespējams, tādēļ mums ir vienošanās ar Daini, ka 2014./2015. gada sezonā šādu programmu uzsākam, un kopīgi ar federāciju un pašu treneri meklējam tam finansējumu. Daļu dod LOK, bet daļu - sponsori, iespējams, arī Siguldas pašvaldību.»

«Tas dod iespēju radīt normālu centru, vēl jo vairāk, ja valsts investēs gan trasē, gan sporta kompleksā tika nozīmīgus līdzekļus. Investīcijas - tas ir labi, bet ir vajadzīgi gan treneri, gan jaunie sportisti. Tas arī ir mūsu mērķis,» norāda LOK ģenerālsekretārs.

Tāpat Tikmers norādīja, ka jautājums par Latvijas sportistu vizuālo tēlu starptautiskajās sacensībās ir aktuāls. «Runa nav tikai par bobsleja un skeletona sportistiem. Šajā jautājumā ir jāievieš zināma kārtība un no LOK puses pēc Soču olimpiskajām spēlēm nāksim klajā ar iniciatīvu. Pašlaik uz katrām pieaugušo un jauniešu sacensībām dodamies pilnīgi atšķirīgu krāsu apģērbos. Domāju, ka šis laiks ir pagājis un mums ir jāpieņem precīzāks rīcības modelis, pie kura jau strādājam.»

«Mūsu konkurenti starptautiskajās sacensībās allaž ir viegli atpazīstami. Ne vienmēr runa ir par karoga krāsām, reizēm tie ir karoga akcenti, kas ir moderni un modes tendencēm atbilstoši. Arī mums šim jautājumam ir jāpieiet nopietni, labojot kļūdas, kuras, iespējams, ir bijušas,» piebilst LOK ģenerālsekretārs.