Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saakašvili pasniedz Vaiderei augstu Gruzijas apbalvojumu

Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili Eiropas Parlamenta deputātei Inesei Vaiderei (V) pasniedzis Svētās karalienes Tamāras ordeni, portālu «Apollo» informēja deputātes birojā.

Piešķirot Vaiderei augsto valsts apbalvojumu, prezidents pateicās par viņas darbu Gruzijas tuvināšanā Eiropas Savienībai (ES) un ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā šajā valstī.

«Esmu ļoti gandarīta, ka mans darbs ir izpelnījies tik augstu novērtējumu,» saņemot apbalvojumu, teica Vaidere, uzverot, ka arī turpmāk strādās pie ES un Gruzijas sadarbības stiprināšanas. «Esam paveikuši lielu darbu un esmu gandarīta, ka 85% gruzīnu jau tagad savu nākotni vēlas saistīt ar ES. Šobrīd jo īpaši svarīgi, lai Gruzijai piedāvājam stabilu ekonomisko un politisko garantu,» - tā Vaidere.

Latvijai ar Gruziju ir izveidojusies laba ekonomiskā un kultūras sadarbība, kā arī sniedzam gruzīniem atbalstu Eiropas un transatlantiskajā integrācijā. Turklāt Latvijai būtiski, ka, diversificējot Eiropas gāzes piegādi, Gruzija ar laiku kļūs par nozīmīgu Eiropas enerģētikas tranzītvalsti.

Augsto valsts apbalvojumu piešķir par īpašiem nopelniem valsts un nācijas labā. Tas nosaukts pirmās Gruzijas karalienes, Tamāras vārdā, kuras valdīšanas laikā valsts piedzīvoja «Zelta laikmetu».