Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par mata tiesu no aviokatastrofas virs Maskavas

Krievijā uzņēmuma «Transaero» «Boeing» tipa pasažieru lidmašīna, kas bijusi ceļā no Erevānas uz Maskavu, debesīs virs Maskavas gandrīz sadūrusies ar aviosabiedrības «Utair» lidmašīnu, kas uz galvaspilsētu bijusi ceļā no Arhangeļskas, vēsta Krievijas mediji.

Starpgadījums norisinājies pagājušajā nedēļas nogalē, kad reiss no Erevānas, šobrīd vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ, novirzījās no kursa un uzņēma virzienu no Arhangeļskas ienākošās lidmašīnas virzienā. Abas lidmašīnas, piedevām, viena otrai tuvojās tajā pašā 600 metru augstumā. Lidaparāti katru minūti nonāca viens otram arvien tuvāk, līdz tos šķīra tikai 2,5 kilometri.

«Rēķinoties ar ātrumu, kādā lidmašīnas tuvojās viena otrai, tas bija tikai sekunžu jautājums, līdz lidaparāti viens ar otru sadurtos,» «Lifenews.ru» teicis kāds labi informēts avots. «Šajā brīdī gaisa telpas dispečeri no Arhangeļskas ienākušajai lidmašīnai lika pacelties 900 metru augstuma, bet reisam no Erevānas steidzami novirzīties pa kreisi.»

Uzrunātā persona pastāstīja, ka brīdī, kad «Transaero» piloti saņēmuši pavēli novirzīties pa kreisi, lidmašīna jau atradusies virs Maskavas un turpinot virzīties norādītajā virzienā, tā ielidojusi aizliegtajā zonā virs galvaspilsētas, saglabājot kritisko 600 metru augstumu.

Cenšoties atstāt pilsētas robežas, «Transaero» lidmašīnai nācās nolidot virs Kutūzova prospekta. Kad lidmašīnai beidzot izdevās uzņemt norādīto kursu, dispečeri novirzīja lidaparātu uz nosēšanos.

Saskaņā ar «Lifenews.ru» pieejamo informāciju, iemeslus, kāpēc reiss no Erevānas novirzījies no kursa, jo projām nav izdevies noskaidrot. Tuvākajā laikā plānots starpgadījuma materiālus apkopot un nosūtīt tos tālākai izkatīšanai «Rostransnadzor», iestādei, kas Krievijā atbildīga par transporta nozari.