Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Federers tenisā vēlas vairāk dopinga pārbaužu

Slavenais šveicietis Rodžers Federers tenisā vēlas vairāk dopinga pārbaužu, jo to neesot pietiekami.

Kā zināms, pēdējās pāris nedēļas aktīvi tiek apspriesti divi pasaules līmeņa tenisisti - serbs Viktors Troickis un Marins Čiličs no Horvātijas, kuri tika apsūdzēti dopinga lietošanā un viņiem tika piemērotas diskvalifikācijas. Tomēr Čiličs tika attaisnots, bet Tricka diskvalifikācija - samazināta.

«Domāju, netiekam pārbaudīti gana bieži. Oktobrī mani nepārbaudīja turnīros Bāzelē un Parīzē, taču jau pēc pirmā mača sezonas noslēguma turnīrā, kas norisinājās otrdien, tiku pārbaudīts,» sacīja Federers. «Agrāk tiku pārbaudīts biežāk - 2003. un 2004.gadā mani pārbaudīja aptuveni 25 reizes, bet ar katru nākamo gadu pārbaužu skaits samazinājās. Arī pērn, kad uzvarēju turnīros Dubajā, Roterdamā un Indianvelsā, mani nepārbaudīja. Man tas nešķiet saprotami, jo sportists, kurš uzvar visur, ir jāpārbauda.»

Jau vēstīts, ka Troickis izpelnījies sodu, jo izvairījies no asins analīžu veikšanas, attaisnojot to ar slikto pašsajūtu.

Balstoties uz antidopinga noteikumiem, asins parauga neiesniegšana klasificējama kā pozitīvs dopinga tests, lai arī sportists uzsvēris, ka tolaik bijis pakļauts lielam stresam. Saīsinātās diskvalifikācijas termiņš šobrīd 27 gadus vecajam Troickim beigsies nākamā gada jūlijā.

«Kad tev jāiesniedz paraugs, tas vienkārši ir jāizdara. Nav svarīgi, cik slikti jūties attiecīgajā dienā,» uzskata Federers, kurš pauda uzticību pašreizējai sistēmai.

Tikmēr iepriekš pasaules otrā rakete serbs Novaks Džokovičs pauda neuzticību antidopinga aģentūrai, turklāt paziņoja, ka Troickis diskvalifikāciju saņēmis nepelnīti.

Pērn tenisā kopumā tika veiktas 2185 pārbaudes, kas bija nedaudz vairāk kā vēl pirms gada. Tikmēr pats Federers 2012.gadā tika pārbaudīts piecas līdz deviņas reizes.