Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gaidāma starptautiskās grafikas izstādes «Stiprais ūdens – 4» atklāšana

Projekta «Stiprais ūdens» koncepcijas pamatprincips – savstarpējo tēmas un izteiksmes līdzekļu mijiedarbība un dobspiedes tehniku popularizēšana, kā arī «ūdens» tēmas vadmotīva izmantošana darbos kā ņeatņemams radošais spēks dažadām mākslas izspausmēm.

Izstāde «Stiprais ūdens - 4» ir jau ceturtā starptautiska mēroga izstāde, ilggadīgā projekta «Stiprais ūdens» ietvaros, kurā piedalīsies izcili, pasaulē pazīstami, kā arī jauni mākslinieki, no Latvijas, Šveices, Nīderlandes, ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Lietuvas, Krievijas, Austrālijas, Melnkalnes, Japānas un Indijas.

Lielāko ekspozīcijas daļu veido «Oforta Ģildes» grafikas meistaru, kā arī Šveices mākslinieku darbi. Latviju pārstāv jau zināmi un plašu atzinību iemantojuši mākslinieki – Gunārs Krollis, Nele Zirnīte, Baiba Damberga, Varis Krauklis, Arturs Ņikitins, Inārs Helmūts un jaunāki autori, kas salīdzinoši nesen nonākuši uz mākslas skatuves – Ansis Butnors, Baiba Kalna, Gabija Priede un Signe Štrauss. Izstādē iekļauta arī videoprojekcija «Force Majeure», ko veidojuši mākslinieki Arnis Stasaitis un Modris Brasliņš.

Īpaša vieta izstādē būs atvēlēta izcilās latviešu klasiķes «Oforta Ģildes» meistara Dzidras Ezergailes (1926–2013) darbiem, godinot mākslinieci līdz ar viņas aiziešanu šī gada vasarā.

2013. gadā izveidotā ģildmeistara Neles Zirnītes balva (oriģināltehnikā darināts diploms, ar vara plates elementa logo, kā arī oriģināls autora oforts) pirmo reizi tika piešķirta Šveicē māksliniekam J.Šefteram. Šī tradīcija tiks turpināta un gaida savu svinīgo mirkli arī Latvijā. Pamatideja – dot iespēju integrēties projektā citu valstu māksliniekiem ar jaunām, radošām vēsmām papildinot ceļojošā projekta ekspozīciju. Katru reizi izstāde tiek pasniegta jaunā kvalitātē dažādās pasaules vietās, lai tālāk attīstītu, pilnveidotu un popularizētu šo mākslas veidu. Nostiprinot sadarbības saites kultūras jomā starp dažādu pasaules valstu radošām darbnīcām, atrodot jaunus domu biedrus, tiek nests Latvijas vārds pasaulē un radīta interese par mūsu valsti un tās kultūru.

  • Izstādes atvēršana gaidāma 2013. gada 29. novembrī plkst. 18.30 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori, Jūrmalā).