Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RTU Būvniecības fakultāte atzīmē 150. jubileju

8. novembrī, ar starptautisko konferenci «Inovatīvi materiāli, konstrukcijas un tehnoloģijas» Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultāte (RTU BF) sāk atzīmēt savu 150 gadu jubileju – tās dibināšana 1863. gadā uzskatāma arī par būvniecības augstākās izglītības un zinātniskās darbības pirmsākumiem tagadējās Latvijas teritorijā, portālu «Apollo» informēja RTU Komunikācijas un mārketinga departamenta Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Ēriks Badamšins.

«Pusotra gadsimta laikā mainījušies ne tikai valstu nosaukumi, bet arī valodas standarti būvniecības industrijā, bet izglītības būtība palikusi nemainīga – izglītot un apmācīt augsti kvalificētus speciālistus būvniecības nozarē, kas veidojusi, veido un arī turpmāk veidos Latvijas valsti. Mēs lepojamies ar RTU absolventiem, kuri piedalījušies katra nozīmīga būvniecības projekta īstenošanā Latvijā,» konferences atklāšanā atzina RTU BF dekāns profesors Juris Smirnovs.

Starptautisko konferenci «Inovatīvi materiāli, konstrukcijas un tehnoloģijas» ar uzrunām atklāja arī RTU zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna un BF dekāna vietnieks zinātniskajā darbā Dr. sc. ing. Jānis Kaminskis. Konferences darba pirmajās divās sesijās RTU, Malaizijas, Polijas, Krievijas, Dānijas, Igaunijas un Lietuvas universitāšu pārstāvji lasa referātus saistībā ar celtniecību, tās materiāliem un tehnoloģijām, siltuma un termisko procesu, ģeomātiku un ģeotehniku. Savukārt trešā sesija plānota stenda referātu formā.

Saistībā ar RTU BF 150 gadu jubileju sestdien, 9. novembrī, plkst. 17 Rīgas Latviešu biedrības namā (Rīgā, Merķeļa ielā 13) notiks RTU BF esošo un bijušo mācībspēku, darbinieku un absolventu salidojums.

RTU BF (toreiz – Inženierzinātņu nodaļa) savu darbību oficiāli sāka 1863. gadā Rīgas Politehniskās augstskolas (RPA) sastāvā. RTU BF priekšgājēja bija Rīgas Politehniskā institūta (RPI) Inženierzinātņu fakultāte.

RTU ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī. RTU, tolaik saukta par RPA, bet vēlāk pārdēvēta par RPI, ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā un senākā tehniskā universitāte Baltijā.

Mūsdienās RTU studē aptuveni 15 000 studentu, universitātes sastāvā ietilpst 33 zinātniskie institūti un 30 daudznozaru pētniecības laboratorijas, kā arī astoņas fakultātes, kopā piedāvājot 134 starptautiski atzītas studiju programmas.