Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmsskolas izglītības iestādes «Kārliena» pamatos iebetonē vēstījumu nākamajām paaudzēm

Piektdien, 8.novembrī, Valmieras Pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Kārliena» pamatos tika iebetonēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kapsulā tika likts izdevuma «Valmiera domā un rada» numurs, viena lata monēta, būvniecības procesā iesaistīto cilvēku vārdi un bērnu vēlējumi, lai pastāstītu par laiku, kad ēka celta, kā arī simboliski vēlētu tai ilgu mūžu, portālu «Apollo» informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Klātesošos ar dziesmu priecēja arī bērnudārza bērni, pastāstot, kādu viņi ir izsapņojuši jauno ēku.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis, priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks, PII «Kārliena» vadītāja Iveta Nolberga un darbu veicēji no būvkompānijas SIA «Ekers» iebetonēja kapsulu ar vēstījumu bērnudārza jaunās piebūves pamatos. Rekonstrukcijas rezultātā plānots ēku paplašināt, izbūvējot papildu telpas piecgadīgo un sešgadīgo bērnu grupiņām, kā arī aktu zāli un padarot vidi ērtāku un pievilcīgāku.

PII «Kārliena» rekonstrukcija tika aizsākta 2013.gada septembrī. Šobrīd objektā turpinās demontāžas darbi, ventilācijas cauruļvadu montāža un esošā korpusa pirmā stāva grīdas konstrukcijas izbūve. Norit darbs arī pie sienu mūrēšanas, siltumtrases izbūves, lietus kanalizācijas, silto grīdu, iekšējā ūdensvada un kanalizācijas izbūves, kā arī teritorijas labiekārtošanas. Tiek izbūvēts bruģēts stāvlaukums, kas atradīsies iestādes teritorijā.

Papildus jaunā korpusa būvniecībai projekta ietvaros ēkā plānots veikt inženiertīklu rekonstrukcijas darbus – nomainīt apkures sistēmu un elektroinstalāciju, izbūvēt lietus ūdens kanalizāciju un ventilāciju, kā arī veikt ēkas siltināšanu un teritorijas sakārtošanas darbus. Rekonstrukcijas rezultātā tiks paaugstināta ēkas energoefektivitāte.

Pirmsskolas izglītības iestādes «Kārliena» rekonstrukcijas darbus veic SIA «EKERS». Projektu pašvaldība īsteno, piesaistot Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējumu. Kopējās projekta izmaksas ir LVL 703 598.00, no tām ERAF līdzfinansējums LVL 504 900.00, Valsts budžeta dotācija LVL 13 365.00 un pašvaldības līdzfinansējums LVL 185 333.00.