Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā pieejams jauns maršruta plānotājs

Uzziņu dienests 1188 savā mājas lapā piedāvā jaunu pakalpojumu – [s:46583], kas apvieno kā starppilsētu autobusu un vilcienu, tā arī pilsētu sabiedriskā transporta kustības maršrutus un laikus. Tādējādi ceļošana pa Latviju kļuvusi ērtāka, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, portālu «Apollo» informēja Līga Bite Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

«Jaunais rīks palīdz ērti izplānot savu braucienu ar sabiedrisko transportu no jebkuras vietas Latvijā, izvēloties galapunktu gan Latvijas teritorijā, gan tuvējās ārzemēs. Braucienus var plānot vairākas dienas uz priekšu, un pastāv iespēja izvēlēties starp vairākiem transporta veidiem, atrodot sev piemērotāko gan pēc ceļā pavadītā laika, gan pēc izmaksām,» uzsver Uzziņu dienesta 1188 finanšu vadītājs Māris Gulmanis.

Piemēram, ievadot meklētājā pilsētas Rīga un Valmiera, lietotājs var izvēlēties starp vairākiem transporta līdzekļiem un maršrutiem. Katra transporta līdzekļa maršruta grafiks tiek attēlots ar visām pieturvietām un pienākšanas / atiešanas laikiem, kā arī redzams ceļā pavadāmais laiks un biļešu cenas. Ja tomēr uz galamērķi nevar nonākt vai sabiedriskais transports kursē pārāk reti, 1188 piedāvā izdevīgāko taksometru pakalpojumu attiecīgajā pilsētā un reģionā.

Maršruta plānotājā pieejama informācija arī par iekšpilsētu transportu un tā kursēšanas laikiem piecās Latvijas pilsētās - Rīgā, Cēsīs, Madonā, Tukumā un Valmierā. Tas dod iespēju mājas lapas apmeklētājiem vēl precīzāk izplānot nokļūšanu galamērķi.

Tāpat Uzziņu dienesta 1188 mājas lapā ir iespēja iegādāties biļetes uz starppilsētu vai atsevišķu starptautisko virzienu (Tallina, Šauļi, Viļņa, Minska, Sanktpēterburga, Klaipēda, Tartu) autobusiem. Starppilsētu autobusu biļeti var saņemt izdrukājot, elektroniskā veidā uz nosūtīt uz e-pastu vai īsziņas veidā. Iegādātā biļete garantē sēdvietu izvēlētajā reisā. Starppilsētu autobusu biļešu tirdzniecība notiek sadarbībā ar SIA «Mikromaksājumi», kas nodrošina interneta biļešu tirdzniecības moduli.