Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Grībauskaite: No Kremļa par mani tiek izplatīta mērķtiecīga dezinformācija

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite piektdien noraidījusi Krievijas medijos izteiktos pieņēmumus, ka savulaik viņas studijas toreizējā Ļeņingradā varētu būt ieilgušas saistībā ar PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) kursu apmeklēšanu, vēsta portāls «Delfi.lt». Šos izteikumus prezidente nosaukusi par «mērķtiecīgu dezinformāciju».

«Nezinu, kas šādus minējumus izplatījis,» viņa sacījusi žurnālistiem Roķišķos. «Tie ir meli - apzināti vai neapzināti, ko izplata mediji no Kremļa un daži mūsu mediji atkārto.»

Propagandiskais ziņu portāls «Rubaltic.ru» šā mēneša sākumā publicēja pārspriedumus par Lietuvas prezidentes biogrāfijas detaļām, vaicājot, kas licis viņai Ļeņingradā aizkavēties veselus septiņus gadus. «Vai tie, piemēram, nebija VDK kursi?» jautājis izdevums.

«Mācījos toreizējā Ļeņingradas universitātē, vakara nodaļā, ko beidzu 1983.gadā un tūdaļ pat, pavasarī, atgriezos Lietuvā,» paziņojusi Grībauskaite, bet pieņēmumus par kursiem nav komentējusi.

Minētais raksts portālā «Rubaltic.ru» parādījās 1.novembrī, nākamajā dienā pēc tam, kad Lietuvas medijos tika publicēta ziņu aģentūras BNS informācija, ka Valsts drošības departaments (VSD) brīdinājis Lietuvas augstākās amatpersonas, kā arī Seima Nacionālās drošības un aizsardzības un Ārlietu komitejas, ka Krievija rīko jaunus aktīvus informatīvus uzbrukumus un tuvākajā laikā var tikt izplatīta dezinformācija par prezidenti Grībauskaiti un citām augstām amatpersonām.

Ziņojumā bija teikts, ka šāda Krievijas speciālo dienestu darbība saistīta ar to, ka Kremlis nav apmierināts ar Lietuvas ārpolitiku un enerģētikas politiku, kā arī ES prezidentūras mērķiem, īpaši Austrumu partnerības programmu. Dokumentā arī norādīts, ka soļi pret Lietuvu tiek plānoti un koordinēti Krievijas prezidenta administrācijā.

Vairāki analītiķi un politiķi pēc notikušā pauda izbrīnu, ka informācija par iespējamajiem informatīvajiem uzbrukumiem no VSD vispirms nonākusi medijos. Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests (STT) šai sakarā sācis izmeklēšanu, kas piektdien nonākusi mediju uzmanības centrā, politiķiem un medijiem asi nosodot STT izmeklēšanas metodes.

Proti, STT ceturtdien bija aizvedis uz nopratināšanu savā galvenajā ēkā BNS žurnālistes, konfiscējot vairākus datorus, vienas žurnālistes mājās sarīkojis kratīšanu viņas bērnu klātbūtnē, bet jau pirms tam nakts laikā veikta kratīšana kādas Seima kancelejas darbinieces mājās.