Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ECB vēlas ātrāku jauno ES banku noteikumu ieviešanu

Eiropas Centrālā banka (ECB) piektdien aicināja ieviest Eiropas mēroga noteikumus grūtībās nonākušu banku likvidēšanai, pirms tā pārņems reģiona Vienotās uzraudzības mehānisma (SSM) vadīšanu.

Kopīgu mehānismu banku finanšu problēmu risināšanai (SRM) «vajadzētu ieviest līdz laikam, kad ECB uzņemsies pilnus uzraudzības pienākumus nākamā gada beigās,» norāda banka.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis šobrīd cenšas vienoties par noteikumiem jaunai banku savienībai, lai izvairītos no banku krīzes atkārtošanās, kas noveda tādas valstis kā Īrija un Grieķija pie vajadzības lūgt finansiālu palīdzību.

Šī savienība ietvers ne tikai SSM, kas tiks ietverts ECB struktūrā, bet arī SRM, lai slēgtu bankas, kuras nevar glābt.

«Gan SSM, gan SRM ir svarīgas daļas no integrētās banku savienības finanšu struktūras, kas palīdzēs pārtraukt saikni starp bankām un valstīm dalībvalstīs, kā arī mainīt pašreizējo finanšu tirgus fragmentācijas procesu,» vēsta ECB.

«ECB atbalsta paredzēto termiņu SRM. Šis termiņš paredz, ka SRM spēkā stātos līdz 2014.gada vidum un pilnībā darbību uzsāktu līdz 2015.gada 1.janvārim,» piebilst banka.

«SRM vajadzētu ietvert visas kreditēšanas institūcijas ES dalībvalstīs, kas piedalās vienotās uzraudzības mehānismā,» uzskata ECB.

Lai arī par SSM struktūru vienprātība jau ir panākta, joprojām ES dalībvalstu starpā novērojama sašķeltība attiecībā uz SRM.

Visām ES dalībvalstīm, ne tikai eirozonas valstīm, līdz gada beigām nepieciešams ar Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu vienoties par tā dēvētās iekšējās glābšanas noteikumiem. Iekšējā glābšana paredz banku akcionāriem un kreditoriem būt pirmajiem, kas sniedz bankai palīdzību, pirms vērsties pie nodokļu maksātājiem.