Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto:Supertaifūns Filipīnās-nopostīti ciemi, liels skaits bojāgājušo<i>[Brīdinām-nepatīkami!]</i>

Vairāk nekā simts cilvēku gājuši bojā Filipīnu pilsētā, ko vissmagāk skāra supertaifūns «Haiyan», kas ir viens no četriem spēcīgākajiem pasaulē jebkad reģistrētajiem taifūniem, bet vēl simt cilvēku ir ievainoti, sestdien paziņoja Filipīnu Civilās aviācijas dienesta ģenerāldirektora vietnieks Džons Endrjūss.

Viņš informēja, ka Taklobanas pilsētas lidostas vadītājs pa radiosakariem informējis galveno pārvaldi Manilā, ka vairāk nekā simt cilvēku mirstīgās atliekas atrodas pilsētas ielās, bet vēl simt ir ievainoti.

Endrjūss piebilda, ka Taklobanas lidostas vadītājs ir informējis, ka lidosta ir pilnībā nopostīta.

Taklobana ir Leites provinces, kas izvietota uz tāda paša nosaukuma salas ar diviem miljoniem iedzīvotāju. Salu piektdienas rītā skāra «Haiyan», kas pārrāva visa veida sakarus salā.

Vietējā televīzija GMA vēstīja, ka vissmagāk vētra skāra Taklobanu un netālu esošo Palo. Televīzijas žurnālists paziņoja, ka ir redzējis vismaz 31 līķi Palo pilsētā, tostarp 20 cilvēku mirstīgās atliekas atrodas Palo pilsētā.

Filipīnu varas iestādes ir apstiprinājušas vēl piecu cilvēku nāvi citviet Filipīnu centrālajā daļā.

«Haiyan» centrs sasniedza sauszemi Leites un blakus esošajā Samaras salā apmēram 600 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Manilas. Tā vēju stiprums bija līdz 87 metriem sekundē, bet brāzmās - pat līdz 105 metriem sekundē.

«Haiyan» strauji pārvietojās un piektdien šķērsoja Filipīnas, un pa Dienvidķīnas jūru virzās uz Vjetnamu.