Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija prognozē bojāgājušo skaita pieaugumu uz ceļiem

Šogad 10 mēnešos uz Latvijas ceļiem gājuši bojā 135 cilvēki, kas ir par pieciem mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā, tomēr policisti un satiksmes eksperti prognozē, ka šogad kopumā uz ceļiem ies bojā vairāk cilvēku nekā pērn, liecina Valsts policijas (VP) apkopotie dati.

Policija prognozē, ka šogad uz ceļiem Latvijā kopumā varētu iet bojā 150 cilvēku, kas ir par diviem vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad uz ceļiem gāja bojā 148 cilvēki.

VP norāda, ka ik gadu vismaz trešdaļa bojā gājušo ir gājēji. Pērn 63% gadījumu no ceļu satiksmes negadījumiem ar letālu iznākumu notikuši krēslā vai tumsā.

Policija aicina gājējus būt piesardzīgiem, pārvietojoties gar brauktuvi diennakts tumšajā laikā. Drošākais veids, kā tikt pamanītiem rudens vakaru tumšajā laikā, ir – lietot atstarotājus. Tāpat policija aicina būt uzmanīgus arī autovadītājus un izvēlēties braukšanas laikam un ceļa apstākļiem piemērotu ātrumu.