Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Noslēgušās mācības «Steadfast Jazz 2013»

Noslēgušās NATO un partnervalstu mācības «Steadfast Jazz 2013», kas no 2.novembra norisinājās Latvijā, Ādažu bāzē un Polijā, Dravsko Pomorskie poligonā, portālu «Apollo» informēja Aizsardzības ministrijā.

Mācību mērķis pārbaudīt NATO Reaģēšanas spēkus tika sasniegts, un Apvienoto spēku pavēlniecības štābs Brunsumā tika oficiāli sertificēts 2014. gadā vadīt apvienotās NATO operācijas.

«Starptautisko drošības atbalsta spēku operācijai Afganistānā noslēdzoties, mācības NATO ieņems arvien nozīmīgāku lomu,» sacīja Apvienoto spēku pavēlniecības štāba Brunsumā komandieris ģenerālis Hanss Lotārs Domrose. «Mācības «Steadfast Jazz» bija nozīmīgs solis, lai arī turpmāk veidotu un uzturētu tikpat augsta līmeņa efektivitāti un spēku savietojamību.»

Komandvadības mācībās Ādažos piedalījās vairāk nekā 140 Latvijas bruņoto spēku karavīru, kā arī Aizsardzības ministrijas un civilo institūciju pārstāvju, savukārt 33 Nacionālo bruņoto spēku Izlūkošanas rotas karavīri piedalījās mācību lauka vingrinājumā Polijā, Dravsko Pomorskie mācību poligonā. Ap 300 karavīru bija iesaistīti ar mācību uzņemšanu Latvijā saistīto jautājumu risināšanā.