Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas bīstamās gājēju pārejas

Pēdējā laikā lasu ziņu portālos, ka tiek notriekti gājēji uz gājēju pārejām. Un kāds tur brīnums? Arī man ir bail šķērsot dažas Rīgas gājēju pārejas, it īpaši tagad, kad pārvietojos ar bērnu ratiņiem. Viens no šādiem krustojumiem ir Vienības gatve un Telts iela.

Braucot uz Bērnu slimnīcu Vienības gatvē, bieži esmu saskārusies ar bīstamām situācijām, ejot pāri gājēju pārejai Vienības gatves un Telts ielas krustojumā. Pārsvarā lielākās apdraudētājas ir automašīnas, kuras veic reiso pagriezienu no Telts ielas uz Vienības gatvi- reiz man gandrīz taranēja ratiņus. Autovadītāja pie savas zaļās gaismas „uzgāzēja”, strīdoties ar blakus sēdētāju un gandrīz bija man un bērnam virsū. Taču par laimi viņa mūs ieraudzīja pēdējā mirklī.

Lielākais „kuriozs” bija dienā, kad gāju uz slimnīcu un pie sevis domāju – vajadzētu ziņot policijai par to, ka šoferīši pārgalvīgi veic kreiso pagriezienu šajā krustojumā. Viņiem vienmēr ir jānobrauc gar gājēja dibenu vai degungalu, griežoties pa kreisi no Telts ielas, nevis, kā to prasa ceļu satiksmes noteikumi, jāpagaida, kamēr gājējs pāries pāri. Atlika man tikai šādi padomāt un pēc minūtes gar manu muguru nobrauca ceļu policijas busiņš. Policija veica labo pagriezienu uz Vienības gatvi, bet uzskatīja par normālu nobraukt tieši līdz ar mani, nepagaidot, kamēr būšu uzskrējusi ar ratiem uz trotuāra. Lieki piebilst, ka pa šo gājēju pāreju es pārvietojos nevis kā bruņurupucis, pētot kokiem lapas, bet gan ātros tempos, cik nu to atļauj ļoti sliktais brauktuves segums – vecs, grubuļains bruģis, augsta apmale pie trotuāra vienā ielas pusē un bedre pirms uzbrauktuves uz trotuāra otrā ielas pusē.

Esmu ievērojusi, ka šajā krustojumā diezgan īsu laiku darbojas luksofora zaļā gaisma, vismaz Telts ielas virzienā. Iespējams šis mazais zaļās gaismas darbošanās laiks liek šoferīšiem gāzēt krustojumā, lai paspētu aizbraukt vairāk par vienu, divām mašīnām. Bet māmiņas ar ratiem un citi gājēji var pārmest sev krustu pirms iešanas pāri gājēju pārejai un cerēt, ka paši vai viņu bērni netiks sabraukti. Vienīgi, kā varu pasargāt bērnu un sevi, ejot pāri krustojumam, ir vērot ikvienu automašīnu un censties paredzēt, ko tā darīs, pārliecināties vai automašīnas vadītājs mani redz. Tā arī ir mana pieeja, šķērsojot šo krustojumu, bet ne vienmēr tā palīdz, kur nu vēl tumšajā laikā.