Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Mēs varam, jo esam stipra tauta

Lāčplēša diena mums nes atziņu, ka mēs esam stipra tauta, kas «varēja, var un varēs», to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube.

«Lāčplēša diena ir ļoti nozīmīga ne tikai Latvijas armijai, bet arī mums visiem, jo 11.novembris mums nes divas atziņas. Pirmkārt, tā bija viena no visspožākajām militārajām operācijām. Otra atziņa - šī diena bija arī nozīmīgs pagrieziens visai Latvijas tautai, jo kopš tā brīža mēs paši noticējām, ka mēs varam. Šīs ticības un pārliecības, ka mēs varējām, varam un varēsim, mums šodien nedaudz trūkst. Mēs varam, mēs esam stipra tauta,» tā Graube.

Jau ziņots, ka šodien visā Latvijā, pieminot Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus, tiek atzīmēta Lāčplēša diena.

1919. gada 11.novembrī Latvijas armija atbrīvoja Rīgu no Bermonta karaspēka. Latvija šajā dienā nosargāja savu neatkarību, šajā dienā arī tika iedibināts Lāčplēša Kara ordenis. To piešķīra Latvijas armijas karavīriem, bijušo latviešu strēlnieku pulku karavīriem, kā arī ārzemniekiem, kuri piedalījās Latvijas brīvības cīņās vai sniedza ieguldījumu un sekmēja Latvijas valsts nodibināšanu.

Latvijas PSR laikā Lāčplēša diena bija aizliegta, pirmo reizi to atsāka atzīmēt 1988. gadā. Nākamajā gadā tā tika noteikta par vēstures atceres dienu, savukārt kopš 1990. gada tā ir kritušo varoņu piemiņas diena.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts apmeklēt Lāčplēša dienai veltītos pasākumus. Ja apmeklē Lāčplēša dienas pasākumus, padalies ar saviem iespaidiem - pievieno fotogalerijai arī savas svētku fotogrāfijas!

Svētku pasākumi Rīgā:

11.novembrī plkst.9 Rīgas Doma baznīcā starpkonfesionālā ekumēniskajā dievkalpojumā karavīri un zemessargi aizlūgs par Latvijas valsti kritušajiem karavīriem.

Plkst.11 Rīgas Brāļu kapos pie Mūžīgās uguns notiks ziedu nolikšana.

Plkst.13 Brīvības pieminekļa laukumā notiks militārā parāde.

Plkst.14 Esplanādē pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa notiks kritušo karavīru piemiņas godināšanas pasākums, savukārt plkst.15:30 notiks piemiņas pasākums Sudrabkalniņā.

Latvijas Kara muzejā no plkst.10 līdz 22 būs iespēja aplūkot muzeja aktuālās ekspozīcijas, kā arī notiks patriotiski-izglītojošas nodarbības skolēniem. No plkst.17 līdz 22 uz Pulvertorņa mūra sienas varēs vērot Lāčplēša dienai veltītu virtuālo foto galeriju, savukārt plkst.20.30 Latvijas Kara muzeja apmeklētāji varēs ieklausīties Brīvības cīņu karavīru atmiņās Latvijas Nacionālā teātra aktieru Ingas Misānes un Ivara Kļavinska lasījumā.

Rīgas Brāļu kapos plkst.16 notiks svinīgā svecīšu aizdedzināšana Brīvības cīnītāju piemiņai. Savukārt plkst.17.45 pasākuma dalībnieki dosies lāpu gājienā no Rīgas Brāļu kapiem uz Brīvības pieminekli, kur jau plkst.18.45 notiks svētbrīdis. Lāpu gājiens no Brīvības pieminekļa plkst.19.15 turpināsies uz Strēlnieku laukumu, kur plkst.19.30 klātesošie varēs vērot uguns daudzinājumu Brīvībai. Plkst.21 pie Akmens tilta notiks uguns plosta nolaišana Daugavā. Savukārt plkst.21.30 Strēlnieku laukumā sāksies postfolkloras grupas «Iļģi» koncerts.

Savukārt plkst.19, 11.novembra krastmalā, Rīgā, no Mūžīgās uguns tiks svinīgi iedegti trīs piemiņas ugunskuri, pie kuriem klātesošie varēs vienoties kopīgās dziesmās. Pie viena no ugunskuriem varēs sadziedāties folkmūzikas cienītāji, pie otra – koru mūzikas cienītāji, savukārt pie trešā ugunskura tiks dziedātās karavīru dziesmas. Turklāt jau tradicionāli, iestājoties tumsai, pie Rīgas pils mūra ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts iededzināt svecīti.

11.novembrī, godinot Latvijas varoņus, visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti aizdegt svecītes 11.novembra krastmalā Rīgā, brīvības cīņu piemiņas vietās visā Latvijā un ikvienā mājas logā.