Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kārtējie sarežģījumi ar «Dreamliner» lidmašīnu

Japānas aviokompānija «Japan Airlines» (JAL) pirmdien pavēstīja, ka tā ziņojusi ASV aviobūves kompānijai «Boeing» par iespējamām problēmām «787 Dreamliner» lidmašīnas akumulatora sistēmā pēc tam, kad piloti reisa laikā no Somijas instrumentu panelī ieraudzīja brīdinājuma signālu.

Šis brīdinājums rada kārtējos sarežģījumus «Boeing», kuras izstrādātā «787 Dreamliner» lidmašīna šā gada sākumā saskārās ar akumulatoru defektiem, kuru dēļ visā pasaulē tika pārtraukta šo lidaparātu izmantošana.

JAL norādīja, ka piektdien reisā no Somijas uz Tokiju instrumentu panelis brīdinājis pilotus par problēmām ar akumulatoriem, kas pieslēgti lidmašīnas papildus enerģijas ierīcēm.

Dzinēju kontroles sistēmas gan uzrādījušas, ka spriegums un elektriskās strāva ir normas robežās, tāpēc lidmašīna Tokijā ieradās bez kavēšanās, norādīja JAL preses pārstāvis.

«Pēc lidmašīnas ierašanās mēs nomainījām papildus enerģijas ierīču akumulatoru un lādētāju, un tagad lidmašīna ir atsākusi lidojumus,» pavēstīja pārstāvis.

Jau vēstīts, ka «Boeing» ražotajām lidmašīnām «787 Dreamliner» gada sākumā tika konstatēti vairāki defekti, liekot ASV Federālajai civilās aviācijas pārvaldei (FAA) izziņot trauksmi, kuras dēļ tika pārtraukti lidojumi ar visām pasaulē līdz šim piegādātajām 50 «Dreamliner» lidmašīnām.

«Boeing» aprīlī atzina, ka, neskatoties uz vairākus mēnešus ilgušām pārbaudēm, tas nezina problēmu cēloni, kas lika visā pasaulē pārtraukt «787 Dreamliner» izmantošanu.