Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pļuščenko par sacensībām Rīgā: Kopumā startēju cienījami

Viens no pasaulē populārākajiem daiļslidotājiem Jevgēņijs Pļuščenko aizvadītās nedēļas beigās pēc starta Rīgā notikušajās «Volvo Open» sacensībās palika ļoti apmierināts.

Savās pirmajās sacensībās desmit mēnešu laikā Pļuščenko tika pie pārliecinošas uzvaras, izpildot nepieciešamos kritērijus, lai varētu pretendēt uz dalību Soču olimpiskajās spēlēs.

«Protams, ka biju satraucies, jo šīs bija manas pirmās sacensības pēc pārtraukuma, tomēr otrajā dienā uztraukums bija mazāks,» pēc sacensībām izteicās 2006.gada olimpiskais čempions. «Rīta treniņā izpildīju vairākus sarežģītus lēcienus, iegūstot pārliecību. Kopumā startēju cienījami.»

Vēl savā karjerā 2002. un 2010.gadā Pļuščenko izcīnījis olimpiskās sudraba godalgas un tagad rūpīgi gatavojas startam nākamā gada Soču Olimpiādē.

«Man bijušas 12 operācijas, tāpēc dzīvoju šodienai - grūti ir pat trenēties, nerunājot par sacensībām. Tomēr šoreiz nekas nepatraucēja, tāpēc esmu ļoti apmierināts. Turklāt nemaz pat nenoguru,» stāstīja krievu sportists.

Sacensības Rīgā Pļuščenko bija pirmās kopš izstāšanās janvārī notikušajās Eiropas meistarsacīkstēs.

«Pirms Rīgas sacensībām nedaudz saslimu,» žurnālistiem teica Pļuščenko, aktīvi klepojot. «Tomēr tāpat startēju, un skatītāji mani atbalstīja ļoti aktīvi. Vēlos pateikties visiem, jo mani atbalstīja gan krievi, gan citu tautību pārstāvji. Lielais atbalsts man dod papildu spēku.»

Tāpat Pļuščenko ar smaidu stāstīja, ka ticis atpazīts arī Rīgas ielās. «Kāda sieviete mani šeit apturēja un jautāja, vai gadījumā neesmu daiļslidotājs. Pļuščenko? Ko šeit darāt, viņa jautāja. Tas bija interesanti. Arī sacensību laikā redzēju, ka cilvēki pārdzīvo.»

Pļuščenko sacensībās Rīgā piedalījās, lai iegūtu dalībai Soču olimpisko spēļu izvēles programmā nepieciešamos Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) punktus. Īsajā programmā krievu sportists minimumu jau izpildīja šī gada Eiropas čempionātā, taču izvēles programmā viņš to vēl nebija izdarījis, jo savainojuma dēļ šajā programmā Eiropas meistarsacīkstēs nepiedalījās.

Šīs sezonas Pļuščenko izvēles programmas dejojums izstrādāts kā popūrijs no sportista iepriekšējo gadu labākajiem slidojumiem.

«Rīgā programmu izpildīju par aptuveni 80%. Vēl pēdējā brīdī nedaudz atvieglojām to, tāpēc līdz Sočiem ir daudz darba. Tur man galvenais mērķis būs iekļūt labāko trijniekā,» teica krievu sportists. «Šīs sezonas izvēles programma ir kā mana dzīve, bet, lai ieliktu pilnīgi visu, tai būtu jābūt desmit minūtes garai.»

Kā ziņots, pēc Turīnas Olimpiādes 2006.gadā Pļuščenko nolēma beigt profesionālo karjeru, bet vēlāk atgriezās, lai gatavotos startam 2010.gada Vankūveras spēlēs. Tagad Pļuščenko plāno beigt startēt pēc 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm.

Par Eiropas čempionu viņš kļuvis septiņas reizes, par pasaules - trīs reizes.