Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents: Arī šobrīd Latvijai vajadzīgi drosmīgi cilvēki

Pirmdien uzrunā militārajā parādē par godu Lāčplēša dienai Valsts prezidents Andris Bērziņš sacīja, ka Latvijai arī šobrīd ir vajadzīgi tikpat drosmīgi cilvēki, kādi mūsu valstī bija brīvības cīņu laikā 1919.gada rudenī, portālam «Apollo» pavēstīja prezidenta Preses dienestā.

«Lāčplēša diena saistās ar stāstu par jauniešiem, no kuriem daudzi pat nebija pilngadīgi, turklāt vāji bruņoti, bet stājās pretī Bermonta pārspēkam, par nabadzīgiem laukiem un pilsētām, kuras pamazām uzplauka, par vienkāršiem ļaudīm, kas, smagi strādājot, cēla Latviju, par politiķiem, kuri mācījās veidot valsti laikos, kad pašas valsts vēl īsti nebija. Arī šobrīd Latvijai ne mazāk kā agrāk ir vajadzīgi tādi cilvēki, kā toreiz – drosmīgi un godprātīgi, zinātkāri un strādāt griboši, patiesi un dzimteni mīloši,» uzrunā teica prezidents.

«Šodien simtiem un tūkstošiem svecīšu tiek aizdegtas Latvijas karavīru piemiņas vietās un kapsētās. Ne tikai Rīgas Brāļu kapos un citur valstī, bet arī Ikšķiles vecajos kapos – tiem 75 Nāves salā par dzimteni kritušajiem strēlniekiem, kuri Latvijas dzīvību vērtēja augstāk par savējo. Šajā dienā pieminam arī tos, kas par Latvijas brīvību un neatkarību krita citos karos un citās frontēs. Lai mūžīga piemiņa viņiem visiem!» – tā Bērziņš.

Valsts prezidents izteica pateicību visiem, kas savu dzīves aicinājumu saista ar Latvijas valsts drošību un aizsardzību.

«Šī diena mums saistās arī ar domām par to, kas ir karavīrs. Vai tā ir profesija, aicinājums vai misija? Mūsdienās karavīra tēls ir citādāks nekā pirms gadsimta. Šodien karavīrs ir izcili ekipēts, pasaules standartu līmenī apmācīts, ar kuru Latvija var lepoties ne vien savā zemē, bet arī visā pasaulē. Bez patiesas sirds degsmes un cilvēciskas drosmes neviens par karavīru nekļūst. Tā ir pārliecība un smags darbs, neatkarīgi no laika, kurā esam. Pārliecībā ir mūsu spēks, gara spēkā rodas mūsu pārliecība,» teica Bērziņš.