Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jātniekam Neretniekam vairākas godalgas Pasaules kausa posmā

Latvijas jātnieks Kristaps Neretnieks aizvadītās nedēļas nogalē izcīnīja vairākas godalgotas vietas lielā apļa maršrutos Polijā notikušajā Pasaules kausa izcīņas posmā, aģentūru LETA informēja Latvijas Jātnieku federācijas (LJF) pārstāve Ilze Jansone.

Pirmo godalgu Neretnieks izcīnīja pirmajā sacensību dienā, startējot ar septiņgadīgo Con Pleasure lielā apļa maršrutā ar šķēršļu augstumu 145 centimetri, kad tika izcīnīta trešā vieta. Savukārt otrajā sacensību dienā Latvijas sportists izcīnīja sesto godalgoto vietu maršrutā ar šķēršļu augstumu 150 centimetri, kurā startēja ar Continue. Šis bija arī pasaules reitinga ieskaites maršruts.

Sestdien risinājās Centrāleiropas zonas Ziemeļu līgas Pasaules kausa izcīņa. Tajā startēja 40 dalībnieku pāri, kas iepriekšējās divās sacensību dienās bija izcīnījuši kvalifikāciju. Neretnieks maršrutā startēja ar astoņgadīgo ērzeli Caramsin - Latvijas duets 160 centimetrus augsto maršrutu kā otrie veica bez soda punktiem un kvalificējās pārlekšanai. Savukārt saīsinātajā pārlekšanas maršrutā Neretnieks startēja otrais, distanci veica neriskējot, tomēr ieguva četrus soda punktus, zirgam lēcienā atsperot vienu no šķēršļiem.

«Konkrētajā pārlekšanā ar šo zirgu nebija nekādu izredžu ieņemt augstu vietu. Pārlekšanas maršruts, tāpat kā pamatmaršruts, bija bez lieliem izaicinājumiem,» citēts Neretnieks, kurš ieņēma astoto vietu.

Svētdien Neretnieks izcīnīja vēl vienu godalgu ar Con Pleasure, startējot vidējā apļa finālā ar 145 centimetrus augstiem šķēršļiem. Latvijas duets ātruma maršrutu veica bez soda punktiem un 60 dalībnieku konkurencē izcīnīja trešo vietu. Arī vidējā apļa fināls bija pasaules reitinga ieskaites maršruts.

Visbeidzot, sacensību «Grand Prix» maršrutā ar 150 centimetrus augstiem šķēršļiem Neretnieks startēja ar Continue. Abiem nedaudz pietrūka sportiskās veiksmes, lai pamatdistanci veiktu bez soda punktiem un kvalificētos pārlekšanai - četri soda punkti un 11.vieta (0/72,07 sek.).