Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija iebilst pret maksājumu griestu pārsniegšanu ES budžetā

Latvija iebilst pret maksājumu griestu pārsniegšanu Eiropas Savienības (ES) 2014.gada budžetā, jo tas radītu precedentu un apšaubītu prognozējamību, kā arī ES daudzgadu budžeta plānošanu.

Šādu Latvijas nostāju, kas šodien tiks pausta Eiropas Savienības Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, atbalstīja valdības ārkārtas sēdē. Šodienas ECOFIN sanāksmē ministriem būs jāpauž viedoklis un jābalso par ES 2014.gada budžeta projektu.

Finanšu ministrijas sagatavotajā pozīcijā norādīts, ka Latvija noraida Eiropas Parlamenta (EP) priekšlikumu pārsniegt maksājumu un saistību griestus 2014.gadā, izmantojot Fleksibilitātes instrumentu. Lai panāktu kompromisu ar EP, Latvija ir gatava izvērtēt priekšlikumus saistību un maksājumu palielināšanai 2014.gada griestu ietvaros, tomēr paredzot arī pietiekošas rezerves izdevumu kategorijās.

Finanšu ministrija uzsver, ka Latvijai ir svarīgi saglabāt pietiekamu saistību un maksājumu apropriāciju līmeni, īpaši konverģences mērķim un Kohēzijas fondam. Tas garantētu, ka pēc iespējas mazāk tiks negatīvi ietekmēta plūsma no Eiropas Komisijas uz konverģences reģioniem atbilstoši pieprasījumiem pēc 2007.-2013.gada programmu starpmaksājumu un gala maksājumu atmaksām. Tas arī nozīmē, ka tiks paredzēti pietiekami līdzekļi jaunu saistību uzņemšanai.

Latvijas delegācija arī paudīs atbalstu Eiropas Komisijas priekšlikumam par papildu palīdzību Kiprai.

Finanšu ministrija informē, ka EP ir pieņēmis grozījumus 2014.gada budžeta projektam, kas kopā ar ārpusbudžeta instrumentiem paredzēto finansējumu paredz 143,08 miljardu eiro budžetu saistību apropriācijās un 136,44 miljardu eiro maksājumu apropriācijās, kas ir attiecīgi par 855,10 miljoniem eiro saistībās un par 1,43 miljardiem eiro maksājumos lielāks budžeta apjoms nekā Eiropas Savienības Padomes apstiprinātā nostāja. Saistībā ar nākamā gada ES budžetu pagājušajā nedēļā, 4.novembrī notika pirmā Samierināšanas sanāksme starp ES Padomi un EP, lai vienotos par budžeta projektu 2014.gadam. Vienošanās ar EP par ES 2014.gada budžeta projektu jāpanāk 21 dienas laikā kopš samierināšanas procedūras sākšanas.