Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skolotāji politiķiem izvirza četras prasības algu paaugstināšanai

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izvirzījusi četras prasības pedagogu, akadēmiskā un zinātniskā personāla atalgojuma palielināšanai, tostarp izstrādāt visu līmeņu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, katru gadu nodrošinot 10% pieaugumu, līdz tiek sasniegts atalgojums kā vidējais Eiropas Savienībā, sacīts vēstulē politiķiem.

Tāpat LIZDA valde uztur prasību sākt darbu pie pedagogu atalgojuma sistēmas pilnveides, novēršot esošās neadekvātās darba samaksas atšķirības un līdz 2014.gada 1.februārim parakstīt sadarbības memorandu par akadēmiskā un zinātniskā personāla darba samaksas pārskatīšanu 2015.-2016.gadā.

LIZDA prasība ir arī koncepcijā «Par izdienas pensiju piešķiršanu» iekļaut sporta skolotājus, speciālās izglītības skolotājus, pirmsskolas izglītības skolotājus.

Arodbiedrība arī lūdz Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) sniegt informāciju par ministrijas tuvākajiem plāniem pedagogu atalgojuma sistēmas turpmākajā attīstībā un sociālo partneru iesaisti.

LIZDA valde uzskata, ka sadarbībā ar IZM nav panākts vēlamais finansējuma pieaugums izglītības un zinātnes nozarēm valsts budžetā un vispārējās un profesionālās izglītības pedagogu zemākās mēneša darba algas paaugstināšana no 2014.gada 1.septembra 310 latu apmērā.

Tāpat neesot izstrādāts pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks nākamajiem trim gadiem, lauku mazo skolu atbalsta programma, kā arī nav parakstīts sadarbības memorands par akadēmiskā un zinātniskā personāla darba samaksas pārskatīšanu. Arodbiedrība pauž neapmierinātību arī par to, ka nav nodrošināts bāzes finansējuma ikgadējais pieaugums zinātnei 0,15% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un augstākajai izglītībai 0,25% no IKP.

Lai arī ir panākts pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes palielinājums par 5% no 2014.gada 1.septembra, budžeta studiju vietu minimālo izmaksu palielinājums augstākajā izglītībā un minimāli palielināts bāzes finansējums zinātnei, LIZDA valde akcentē, ka 2014.gada valsts budžetā apstiprinātais finansējums izglītībai un zinātnei joprojām ir nepietiekams.

LIZDA vēstuli nosūtījusi izglītības un zinātnes ministram Vjačeslavam Dombrovskim (RP), Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V), Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), finanšu ministram Andrim Vilkam (V).

Kā ziņots 7.novembrī notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) valdes sēde, kurā tika skatīts jautājums par 2014.gada valsts budžetu un finansējumu izglītības un zinātnes nozarei turpmākajā trīs gadu periodā, kā arī analizēti LIZDA organizētās akcijas rezultāti.

Kā ziņots, LIZDA padome oktobra vidū vienbalsīgi nolēma neparakstīt sadarbības memorandu par pedagogu algu palielināšanu. Arodbiedrība atkārtoti izvirzīja prasību 2014.gadā piešķirt papildu finansējumu pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšanai no 280 līdz 310 latiem, kā arī nodrošināt normatīvos noteikto valsts finansējumu zinātnei un augstākajai izglītībai.

Savukārt 24.oktobrī piketā pie Saeimas bija ieradušies aptuveni 2000 pedagogu un zinātnieku no visas Latvijas, izsvilpjot valsts budžeta projektu un prasot cienīgu darba samaksu, novēroja aģentūra LETA.