Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varšavā Neatkarības dienas gājiena laikā izcēlušās sadursmes

Varšavā pirmdien izcēlušās sadursmes starp kreisajiem ekstrēmistiem un nacionālistiem, kuri par godu Polijas atjaunošanas gadadienai rīkoja ikgadējo Neatkarības dienas gājienu.

No gājiena kolonnas atdalījās aptuveni 60 cilvēku liela grupa, kas uzbruka kādai ēkai, kurā mitinās kreisi noskaņotu skvoteru kopiena un kuras iemītnieki bija izkāruši izaicinošu saukli.

Iejaucās policija, cenšoties nošķirt naidīgās grupas, taču nekārtību cēlāji sāka policistus apmētāt ar akmeņiem un petardēm. Pielaista uguns arī vairākām automašīnām.

Policija pret nemieru cēlājiem likusi lietā gumijas lodes, stekus un piparu gāzi. Vairāki cilvēki arestēti, hospitalizēti pieci policisti, vēsta Polijas Radio.

Kad gājiens sasniedzis Krievijas vēstniecību, tikusi aizdedzināta sarga būdiņa pie vēstniecības ēkas, bet pašas ēkas virzienā mesti akmeņi un petardes. Tomēr policijai izdevies ap vēstniecības teritoriju izveidot likumsargu ķēdi, un gājiena dalībnieki galu galā virzījušies tālāk.

Polijas Ārlietu ministrija jau paudusi nožēlu par notikušo.

«Huligānismam un Vīnes konvencijas pārkāpumam nav attaisnojuma,» paziņojusi ministrijas pārstāve.

Ikgadējo Nacionālās dienas gājienu tradīciju iedibināja galēji labējā organizācija «Nacionālā radikālā nometne» (ONR) un konservatīvo katoļu apvienība «Vispolijas jaunatne». Vēlāk Neatkarības dienas apvienībai pievienojušās arī citas nacionālistu organizācijas.

Ar laiku par 11.novembrī rīkoto gājienu neatņemamu sastāvdaļu kļuvušas sadursmes ar kreisajiem ekstrēmistiem, bet pērn gājiena rīkotāji paziņoja, ka nekārtības esot izprovocējuši privāti tērpti policisti.

Pagājušajā gadā gājiena laikā tika aizturētas 176 personas.

Šogad Neatkarības dienas svinības sakrīt ar ANO Klimata konferenci, kas 11. un 12.novembrī norisinās Varšavā.