Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NA apņemas maksātnespējas administratoriem noteikt valsts amatpersonas statusu

Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) apņemas līdz gada beigām likumā noteikt to, ka maksātnespējas procesa administratoram ir valsts amatpersonas statuss, šodien pēc koalīcijas sēdes žurnālistiem sacīja nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks.

Ja koalīcijas partneri uzskata, ka Latvijai kā vienīgajai valstij Eiropā maksātnespējas administratoriem ir jānosaka valsts amatpersonas statuss, tad nacionālā apvienība apņemas jau līdz jaunajam gadam to ieviest kā likuma normu, solīja Parādnieks. Ja tiks saņemts koalīcijas partneru atbalsts, tad līdz gada beigām šis jautājums tiks sagatavots.

«Vienīgais, mums ir jārēķinās ar to, ka šis jautājums vienlaikus ir jāskata plašāk. Valdības konsultantiem, piemēram, «Prudentia», arī vajadzētu kļūt par valsts amatpersonām, jo beigu beigās viņi operē ar daudz lielāku valsts atbildību,» pauda politiķis.

Pēc koalīcijas padomes sēdes Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien atkārtoti uzsvēra, ka svarīgs jautājums ir par tieslietu ministra Jāņa Bordāna pieteikto reformu tālāko virzību. Ņemot vērā nacionālās apvienības publiski pausto, ka viņiem nav iebildumu pret šīm reformām, tad nevajadzētu būt problēmām tās savlaicīgi virzīt uz priekšu, sacīja premjers.

Savukārt Parādnieks akcentēja, ka Bordāns nekad nacionālās apvienības valdes vai frakcijas sēdē nav izklāstījis redzējumu par nepieciešamajām reformām maksātnespējas procesa administratoru jautājumā.

Kā ziņots, 1.novembrī VL-TB/LNNK vērsās pie Ministru prezidenta, informējot par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu, jo partijas «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē tika pieņemts lēmums izslēgt Bordānu no partijas.

Patlaban «www.peticijas.com» ir savākts 351 paraksts petīcijai premjeram un Saeimai atstāt Bordānu tieslietu ministra amatā. Petīcijā ir cita starpā norādīts, ka Bordāns nopietni sācis tiesiskai valstij sen nepieciešamās reformas maksātnespējas administratoru patvaļas «savaldīšanā».