Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palielināts dalībnieču skaits EČ basketbolā sievietēm

Nākamajā Eiropas čempionātā basketbolā sievietēm, kas norisināsies 2015. gadā, līdzšinējo 16 dalībvalstu skaits tiks palielināts līdz 20, vēsta portāls «Lovewomensbasketball.com».

Līdz ar to nākamajā vasarā no 23 izlasēm, kas startēs kvalifikācijas turnīrā, uz Eiropas čempionātu dosies 11 komandas.

Pretendentes tiks sadalītas sešās apakšgrupās - piecās pa četrām izlasēm, bet vienā trīs. Katras apakšgrupas labākā komanda garantēs vietu Eiropas čempionātā, kur dosies arī piecas labākās otro vietu ieguvējas.

Taču labākās otro vietu ieguvējas tiks noteiktas, ņemot vērā, kā tās aizvadījušas spēles starp apakšgrupas pirmās un trešās pozīcijas ieguvējām.

Kvalifikācijas turnīra izloze norisināsies 1. decembrī, un Latvija kopā ar Krieviju, Lietuvu, Ukrainu, Poliju un Bulgāriju atrodas otrajā grozā.

Pirmajā grozā ievietota Zviedrija, Itālija, Lielbritānija, Melnkalne, Slovākija un Horvātija, trešajā grozā izlikta Izraēla, Igaunija, Vācija, Slovēnija, Beļģija un Nīderlande, bet ceturtajā grozā atrodamas tādas valstis kā Maķedonija, Portugāle, Somija, Šveice un Luksemburga.

Paredzams, ka kvalifikācijas mači tiks aizvadīti jūnijā.

Šobrīd vietu Eiropas čempionātā nodrošinājušas turnīra saimnieces Ungārija un Rumānija, kā arī Spānija, Francija, Turcija, Serbija, Baltkrievija, Čehija un Grieķija.

Kā zināms, šogad Eiropas čempionātā triumfēja Spānija, kas dramatiskā finālmačā pieveica Franciju, bet Latvijas izlase zaudēja visās trijās apakšgrupas spēlēs, turnīru noslēdzot jau pēc pirmā posma.