Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksprezidents ar īpašu aicinājumu vēršas pie politiķiem

Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis īpaši vēršas pie politiķiem, kurus aicina aizmirst par peļņu un labumiem, bet domāt, kā iedzīvotājiem nodrošināt svētkus.

Sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» Ulmanis sacīja, ka pēdējā laikā vairāki Latvijas politiķi sevi ir apliecinājuši no labās puses, taču vienlaikus viņš uzsvēra, ka nepieciešams vairāk domāt par aktivitātēm tautas interesēs. «Daudz kas ir izprasts, ir stabilitāte, taču, manuprāt, cena par to ir mazliet par lielu,» teica viņš.

Ulmanis īpaši politiķiem adresētā vēlējumā norādīja, ka tiem ir jāaizmirst par peļņu un labumiem, bet vairāk jādomā, kā uzlabot iedzīvotāju labklājību. «Manuprāt, vienreiz jāizbeidz izvirzīt politiskos mērķus. Jāizvirza mērķi, kas ļautu tautai dzīvot labāk. Latvijas dibināšanas 100 gadi tuvojas. Jāapzinās tas lepnums, gods un cīņas griba. Katrā ģimenē jāsaka – esmu lepns, bagāts, jo dzīvoju Latvijā,» sacīja eksprezidents.

Politiķi šobrīd nepietiekami rūpējas par sabiedrisko labumu. «Jāmaina arī valsts pārvaldes sistēma, birokrātiskais aparāts jūtas pārāk komfortabli,» atzina eksprezidents.

Ulmanis noliedza pēdējā laikā arvien biežāk izskanējušo atziņu, ka latvieši ir čīkstētāju tauta. «Mans vēlējums ir būt mazliet drosmīgākiem. Ne visiem iet labi, bet to var labot. Vajag paskatīties, ko var izdarīt, lai kļūtu labāk,» teica viņš.

Savukārt, runājot par nākamā gada valsts budžetu, Ulmanis atzina, ka tas noteikti būs izaugsmes budžets. «Izaugsme būs noteikti, nav cita varianta. Tikai aklais var neredzēt, ka aktivitātes ir daudz lielākas.»