Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vēl tikai nedēļu būs apskatāma unikālā mediju mākslas izstāde «Saglabāt kā» (Save As)

Vēl tikai nedēļu - līdz 17. novembrim «kim? Laikmetīgās mākslas centra» 2. stāvā apskatāma Latvijā unikālā mediju mākslas izstāde «Saglabāt kā» (Save As), kurā konceptuāli un radoši aktualizēta mūsdienu mākslas un zināšanu saglabāšanas problemātika. Vēl pēdējo otrdienu – 12.novembrī, kā arī gaismas festivāla «Staro Rīga» laikā izstādi varēs aplūkot bez maksas.

Izstādē eksponēti gan vēsturiski nozīmīgi darbi no ievērojamu Eiropas muzeju un galeriju kolekcijām, sniedzot iespēju iepazīties ar tehnoloģiju, zinātnes un mākslas paralēlām attīstības līnijām pēdējo aptuveni 20 gadu laikā, gan pavisma inovatīvi mediju mākslas un starpdisciplināri eksperimenti.

Daži no izstādes māksliniekiem savos darbos centušies izzināt novecojušu mediju tehnoloģiju iespējas, pētot tās cilvēka un tehnoloģiju attiecību kontekstā. Kāds cits ir izmēģinājis tādu jaunu attēla un skaņas mozaīkas veidošanas tehniku kā «smash up» (sagraušana), rezultātā no vairākiem jau esošiem darbiem radot pilnīgi jaunu. Vēl kāds pēta elektronisko ierīču signālu kļūdu īpatnības un to radītos efektus un iespējas, aktualizē autortiesību un intelektuālā īpašuma jautājumus, kā arī piedāvā paraudzīties uz to, kā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, pielietojot tā laika datortehnoloģiju sasniegumus, izskatītos mums šodien tik ļoti aktuālie un ierastie sociālie tīkli «Facebook», «Youtube» un «Google».

Izstādes «Saglabāt kā» apmeklētāji ir nevis pasīvi vērotāji, bet gan aktīvi interaktīva izziņas procesa dalībnieki - mākslas darbi ir nemitīgā kustībā un jaunradē esoši. Katrs no tiem prasa iedziļināšanos un līdzpiedalīšanos. Turklāt, ikvienam būs iespēja radīt pašam savu 21. gadsimta mākslas šedevru «Mākslas automātā» (Artomat) un izveidot nelielu interneta mākslas galeriju.

Izstādes mākslinieki: Aleksejs Šulgins (Alexei Shulgin), Aristarks Černiševs (Aristarkh Chernishev) / Krievija, Oļa Ļaļina (Olia Lialina) (Krievija / Vācija), Dragans Espenšīds (Dragan Espenschied) / Vācija, Sesile Babiole (Cécile Babiole) Francija, Hīss Bantings (Heath Bunting) / Lielbritānija, Roberts Sakrovskis (Robert Sakrowski) un daudzi citi.

  • Izstāde (Maskavas ielā 12/1) apskatāma no 9. oktobra līdz 17. novembrim.