Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Decembrī izsolīs «Latvijas Krājbankas» meitasuzņēmumu nekustamos īpašumus

Decembrī labprātīgās izsolēs paredzēts izsolīt trīs likvidējamās AS «Latvijas Krājbanka» meitasuzņēmumu nekustamos īpašumus, liecina publicētie paziņojumi par izsolēm.

Paredzēts izsolīt SIA «Atlantijas nami» piederošu nekustamo īpašumu Atlantijas ielā 4a, Rīgā. Īpašumu veido zemesgabals 5159 kvadrātmetru platībā un uz tā esoša piecstāvu viesnīcas ēka. Īpašuma izsoles sākumcena ir 217 200 lati, kas nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Tāpat paredzēts izsolīt «Latvijas Krājbankas» meitasuzņēmumam SIA «Krājinvestīcijas» piederošās SIA «MG Zeme» nekustamo īpašumu Garkalnes novada «Kaijās». Īpašumu veido zemesgabals ar kopējo platību 4,1 hektārs. Īpašuma izsoles sākumcena ir 9000 latu, kas nav apliekama ar PVN.

Paredzēts izsolīt arī SIA «LKB Rīgas īpašumi» piederošu nekustamo īpašumu Zeļļu ielā 6, Rīgā. Īpašumu veido zemesgabals ar kopējo platību 921 kvadrātmetrs un uz tā esošais namīpašums - krājkase. Īpašuma izsoles sākumcena ir 100 680 lati, kas nav apliekama ar PVN.

Izsoles paredzētas 9.decembrī Ganību dambī 17a, Rīgā.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa pērn maijā nolēma sākt «Latvijas Krājbankas» bankrotu. Bankrotu lūdza sākt bankas administrators - revīzijas kompānija «KPMG Baltics» -, kas secināja, ka neviens no četriem saņemtajiem bankas sanācijas priekšlikumiem nav īstenojams. Arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija apstiprināja bankrota procedūru kā bankas maksātnespējas risinājumu.

Likvidējamās AS «Latvijas Krājbanka» administrators septembrī atguvis aktīvus 5,859 miljonu latu apmērā. Salīdzinājumā ar augustu atgūto aktīvu apjoms audzis 2,34 reizes. Augustā administrators atguva aktīvus 2,463 miljonu latu apmērā.

No septembrī atgūtajiem aktīviem lielāko summu - 2,85 miljonus latu - veido nauda no meitasuzņēmumu pārdošanas, 2,845 miljoni latu ir nauda no atgūtajiem kredītiem, bet 163 850 lati ir nauda no nekustamo īpašumu pārdošanas.

Kopumā šogad atgūti «Latvijas Krājbankas» aktīvi gandrīz 30 miljonu latu apmērā.