Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izdota grāmata «Laikmetīgā arhitektūra Latvijā»

12. novembrī notiek grāmatas «Laikmetīgā arhitektūra Latvijā» atklāšanas svētki. Apjomīgā izdevuma sastādītājas ir arhitektūras maģistre Velta Holcmane, mākslas zinātniece Agrita Lūse un mākslas zinātņu maģistre Ilze Žeivate, mākslinieks – Rauls Liepiņš.

Grāmatas saturu veido arhitektūras objektu izlase un 37 intervijas ar to autoriem, kas ilustrē ceturtdaļgadsimtu ilgo pārmaiņu laikmetu, kā arī personu alfabētiskais rādītājs un objektu bibliogrāfija, Latvijas Arhitektu savienības (LAS) organizētā arhitektūras konkursa «Gada skate» darbu saraksts kopš 1995. gada. Grāmatā ietvertie 66 objekti kārtoti hronoloģiskā secībā un aptver laiku no 1989. gada, sākot ar Viktora Valguma un Andra Brieža projektēto Rīgas Motormuzeju un noslēdzot ar Gunāra Birkerta Nacionālo bibliotēku. Izvēlētās ēkas, interjeri, vides objekti ir kā procesa nogriežņi – tie atklāj jaunu kustību un domāšanu arhitektūras attīstībā Latvijā, kā arī atspoguļo sociālās un ekonomiskās formācijas. Grāmata atšķiras no pēdējo gadu laikā iznākušajiem izdevumiem par laikmetīgo arhitektūru ar to, ka stāstu par Latvijas arhitektūru stāsta paši arhitekti, ar laika distanci atskatoties uz saviem darbiem. Liela daļa no grāmatā apkopotajām ēkām dažādos aspektos ir «pirmās» laika nogrieznī, kas tiek dēvēts par otro Latvijas brīvvalsti – pirmais auto muzejs, pirmā policijas ēka, pirmā jaunuzbūvētā bibliotēka, pirmā koncertzāle, jau šobrīd iezīmējot savu vietu vēstures hronikā uz stabilu palikšanu. Grāmatas tekstuālo daļu papildina 487 ilustrācijas, ieskaitot portretus. Izdevums ir bilingvāls (latviešu un angļu valoda), tāpēc var būt lieliska dāvana diplomātiskajam korpusam un izziņas avots ārvalstu tūristiem.

Grāmata tapusi pēc 2009. gada LAS rīkotā konkursa par laikmetīgās arhitektūras izdevuma sagatavošanu, kad darba grupas pieteikums tika atzīts par vienu no labākajiem.