Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES vienojas par bloka 2014.gada budžetu

Eiropas Savienības (ES) institūcijas panākušas vienošanos par bloka 2014.gada budžetu, amatpersonām aizvadot smagas pārrunas, kas ilgušas līdz otrdienas rītam.

Vienošanās paredz, ka nākamā gada budžets ietvers 135,5 miljardus eiro (95,2 miljardus latu) maksājumos un 142,6 miljardus eiro (100,2 miljardus latu) saistībās.

Pārrunas ieilgušas līdz otrdienas rītam, amatpersonām cenšoties atrisināt nesaskaņas par 2014.gada izdevumiem starp bloka trīs grupām - 28 dalībvalstīm, Eiropas Parlamentu (EP) un Eiropas Komisiju (EK).

ES valstis vēlējušās noturēt maksājumus zem 135 miljardiem eiro, kas ir par vienu miljardu eiro un 1,5 miljardiem eiro mazāk, nekā bija pieprasījušas attiecīgi EK un EP.

«Mēs esam vienojušies stiprināt finansējumu tādās prioritārās jomās kā ekonomikas izaugsme, nodarbinātība, inovācijas un humanitārā palīdzība,» pavēstīja ES prezidējošās valsts Lietuvas finanšu ministra vietnieks Alģimants Rimkuns.

Viņš norādīja, ka stiprinātas arī ES aģentūras, kas nodarbojas ar migrācijas, patvēruma un robežkontroles jautājumiem, kā arī Eiropas finanšu uzraudzības institūcijas.

Nākamā gada budžets ir par vairāk nekā 9% mazāks nekā iepriekšējais - izdevumi ir par 9,4% mazāki, bet maksājumi - par 9,5%.

ES dalībvalstu ministri un likumdevēji jauno budžetu gatavojas apstiprināt 19.-20.novembrī.

Šī budžeta vienošanās arī nodrošina iespējas EP nākamajā nedēļā apstiprināt ES budžetu 2014.-2020.gadam. Balsojums par bloka daudzgadu budžetu tika atcelts līdz 19.novembrim saistībā ar nesaskaņām par 2014.gada budžetu.