Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Talsos taps modernākā pirmsskolas izglītības iestāde novadā

Talsos bijušās sākumskolas telpās Akmeņu ielā 8 šonedēļ uzsākti vērienīgi rekonstrukcijas darbi, lai jau nākamā gada beigās rastu mūsdienīgas un ērtas mājas pirmsskolas izglītības iestādei (PII) «Sprīdītis», portālu «Apollo» informēja Talsu novada pašvaldības izpilddirektora padomniece sabiedrisko attiecību jomā Ivonna Vicinska.

Investējot 1,3 miljonus latu, ēka tiks padarīta ne tikai vizuāli pievilcīga, bet arī izveidota funkcionāli ērta bērniem, vecākiem un darbiniekiem, kā arī tiks izveidots jauns rotaļu laukums ar mūsdienīgām nojumēm un rotaļu ierīcēm.

Šobrīd «Sprīdīti» apmeklē 117 audzēkņi, savukārt, pārejot uz jaunajām telpām, būs iespējams uzņemt līdz pat 272 bērnus. Tādejādi «Sprīdītis» kļūs par vienu no lielākajām pirmsskolas izglītības iestādēm novadā.

PII «Sprīdītis» darbojas jau kopš 1949. gada rudens un ir vecākā pirmsskolas izglītības iestāde Talsu pilsētā un novadā. Iestādes vadītāja Ilze Solovjova skaidro, ka bērnu vecāki pirmsskolas iestādi iecienījuši, jo iestādē ir malkas apkure un telpas ir mājīgas un siltas, taču norāda, ka šā brīža mītnē valda saspiestība - audzēkņiem nav atsevišķas guļamtelpas, nav arī aktu zāles – līdz ar to pasākumi notiek sagatavošanas grupas guļamtelpā, kurā bērni ikdienā rotaļājās.

Pārejot uz jaunajām, rekonstruētajām telpām, turpmāk iestāde varēs atrasties vienā ēkā (šobrīd iestāde izvietota divās vienstāvu koka ēkās), skaidro I. Solovjova. Viņa atzīmē, ka jaunajā iestādes mājvietā katrai grupiņai būs sava rotaļu un guļamtelpa, kā arī ģērbtuve. «Būs arī zāle pasākumiem un atsevišķa zāle sporta nodarbībām. Vide būs atbilstoša un mūsdienīga – pielāgota bērnu vajadzībām,» piebilst «Sprīdīša» vadītāja.

Projektu paredzēts realizēt 16 mēnešu laikā, periodā no 2013. gada jūnija līdz 2014. gada decembrim, pirmie rekonstrukcijas darbi uzsākti pirms valsts svētkiem – novembra sākumā. Rekonstrukcijas ietvaros, tiks nomainīti iestādes logi, ieklātas jaunas grīdas, veikti ēkas siltināšanas darbi un fasādes ārsienu apdare. Savukārt, remontējot iekštelpas, iecerēts ierīkot virtuves bloku un iebūvēt sienas skapjus. Labiekārtojot «Sprīdīša» apkārtni, vecās ēkai apkārt esošās nojumes tiks nojauktas, vietā uzbūvējot jaunas.

Plānotās projekta izmaksas ir 1 345 012 lati, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 849 800 latu apmērā, Valsts budžeta dotācija – 22 945 lati un pašvaldības līdzfinansējums – 472 718 lati. Projekts tiek realizēts pamatojoties uz 2013. gada 13. jūnijā noslēgto Talsu novada pašvaldības vienošanos ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par ERAF projektu «Talsu pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu energoefektivitātes paaugstināšana un rekonstrukcija III kārta».