Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NVA gatava sniegt palīdzību uzņēmuma «Liepājas metalurgs» darbiniekiem

Lai operatīvi un pēc iespējas efektīvi sniegtu atbalstu «Liepājas metalurga» (LM) bijušajiem darbiniekiem, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar «Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru» (VSAA), «Latvijas investīciju un attīstības aģentūru» (LIAA), Liepājas pilsētas domes atbildīgajām institūcijām un uzņēmuma LM pārstāvjiem, ir gatava sniegt atbalstu LM darbiniekiem, kuri zaudēs darbu.

Kā informē NVA, patlaban Liepājas filiāles darbinieki aktīvi meklē LM darbiniekiem piemērotas vakances, tai skaitā tuvākajos reģionos, piemēram, Ventspilī un Brocēnos.

NVA ir vienojusies ar LM Personāla daļu, ka uzņēmuma teritorijā izvietos visiem pieejamu informāciju par vakancēm Liepājā, tāpat interesenti varēs iepazīties ar metālapstrādes jomai pietuvināto vakanču sarakstu visā Latvijā. «Karsto» sarakstu ik dienu aktualizēs ar jaunām vakancēm.

Pašreiz NVA Liepājas filiālē ir ziņas par 238 brīvām darbavietām. Tāpat ikviens LM darbinieks varēs pie sava NVA aģenta iepazīties ar uzņēmumu sarakstu, kuri meklē darbiniekus. Brīvo darbavietu meklējumos cilvēki aicināti izmantot arī NVA bezmaksas CV/Vakanču portālu.

«Esam vienojušies, ka NVA strādās tandēmā ar LM Personāla nodaļu un konsultēs rūpnīcas darbiniekus jau uzņēmuma telpās. Sadarbībā ar VSAA un uzņēmuma Personāla daļu ir sagatavotas un tiks izplatītas īpašas «Maršruta lapas». Tās no darba atbrīvotos cilvēkus uzskatāmi informēs par to, kur un cikos jādodas pēc palīdzības un kādi dokumenti jāņem līdzi, kādus pakalpojumus piedāvā NVA un kā pieteikties bezdarbnieka pabalsta saņemšanai. Ikvienam cilvēkam individuāli izskaidros, kas jādara un kur jāvēršas bezdarba gadījumā. Arī VSAA ir gatava uzņemt cilvēkus noteiktā laikā un vietā. Turklāt NVA un VSAA Liepājā atrodas vienā ēkā un cilvēkiem nebūs jādodas tālu no vienas iestādes uz otru. Visa šī informācija būs individuāli izsniegtajā «Maršuta lapā,» norāda NVA direktora vietnieks pamatdarbības jautājumos Raitis Imša.

Lai ieinteresētu darba devējus pieņemt darbā bijušos LM darbiniekus, NVA speciālisti regulāri sazinās arī ar tiem uzņēmējiem, kuri darbiniekus meklē, nepubliskojot savas vakances. Ir izrādīta interese par elektriķiem, metinātājiem, atslēdzniekiem un citiem kvalificētajiem speciālistiem.

NVA Liepājas filiāle ir uzrunājusi dažādu nozaru darba devējus, un daudzi no viņiem pauda ieinteresētību pieņemt izskatīšanai LM bijušo darbinieku CV.

«NVA rūpīgi pēta situācijas attīstību akciju sabiedrībā «Liepājas metalurgs» jau kopš brīža, kad problēmas uzņēmumā sāka apdraudēt tur strādājošo darbavietas. NVA atbildīgās amatpersonas ar AS «Liepājas metalurgs» valdes un arodbiedrību pārstāvjiem vairākkārt tikās un apsprieda turpmāko rīcību. Mēs esam saņēmuši arī konceptuālu Latvijas Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas apliecinājumu, ka tā informēs un mudinās asociācijas biedrus saviem uzņēmumiem meklēt potenciālos darbiniekus starp atbrīvotajiem «Liepājas Metalurga» strādniekiem,» norāda Imša.

NVA piedāvā pārkvalificēties vai apgūt jaunam darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes, iesaistoties NVA profesionālajā vai neformālajā apmācībā. Neformālās izglītības ietvaros bijušie «Liepājas metalurga» darbinieki, kuriem tas būs nepieciešams, varēs apgūt gan valsts valodu, gan datorprasmes, gan svešvalodas un citas mācību programmas. NVA piedāvātās Profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības programmas ļaus apgūt darba devēju pieprasīto profesiju vai paaugstināt jau esošo kvalifikāciju.

NVA sadarbībā ar konkrētiem darba devējiem bijušos LM darbiniekus varēs iesaistīt arī tādos pasākumos kā «Apmācība pēc darba devēja pieprasījuma» un «Praktiskā apmācība pie darba devēja prioritārajās nozarēs». Šo pasākumu ietvaros bezdarbnieki apgūst konkrētam uzņēmumam vajadzīgās profesijas un pēc veiksmīgas apmācību pabeigšanas var turpināt darbu pie šī jaunā darba devēja.

Tāpat bijušie LM darbinieki, kas būs atraduši darbu attālāk no deklarētās dzīves vietas, aicināti pieteikties NVA reģionālās darba mobilitātes programmā. Šie cilvēki jau no pirmās darba dienas varēs saņemt kompensāciju transporta izdevumiem vai telpu īrei.

Vēl pirms atbrīvošanas cilvēki var izmantot NVA karjeras konsultācijas, kā arī konkurētspējas paaugstināšanas pasākumus. Bezdarba riskam pakļautajiem darbiniekiem NVA sniedz arī psiholoģisko atbalstu, palīdzību CV un motivācijas vēstules rakstīšanā, atbalstu karjeras izvēles, profesionālās piemērotības izpētē un profesionālo mērķu noteikšanā. Tāpat NVA piedāvā apgūt darba meklēšanas metodes un darba tirgum nepieciešamās pamatprasmes, kā arī saņemt psiholoģisko un juridisko atbalstu.

Darba zaudēšanas gadījumā LM bijušajiem darbiniekiem ir jāreģistrējas NVA filiālē kā bezdarbniekiem. Arī tad, ja darba meklētājs neatbilst bezdarbnieka statusam, piemēram, ir valsts pensijas saņēmējs, viņš var reģistrēties aģentūrā kā darba meklētājs un saņemt NVA atbalstu.