Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Timrots skarbi izsakās par novembra asiņainajām avārijām

Vērtējot lielo bojā gājušo skaitu, kas miruši ceļu satiksmes negadījumos novembra pirmajā pusē, par maz uzmanības ticis pievērsts nācijas garīgajam stāvoklim, portālam «Apollo» norādīja auto eksperts Pauls Timrots.

«Latvijā pašnāvību skaits divreiz pārsniedz satiksmes negadījumos bojā gājušo skaitu un tas liek domāt par to, ka arī daļā satiksmes negadījumu pie vainas varētu būt atsevišķu cilvēku pašnāvnieciskais noskaņojums,» papildina Timrots. «Kā savādāk varētu būt izskaidrojama situācija, kad vadītājs ar blakus sēdošu bērnu nakts melnumā traucas ar ātrumu 170 kilometri stundā vai pat vēl ātrāk?»

«Policija līdz šim daudz par maz uzmanības veltījusi šādiem apstākļiem,» piebilst auto eksperts un atzīmē, ka policijā katastrofāli trūkst darbinieki, kas būtu labi izglītoti satiksmes psiholoģijā. Arī informējot sabiedrību par negadījuma cēloņiem, bieži tiek minēti ātrums vai alkohols, piemirstot par citiem blakusapstākļiem. «Būtu vērts noskaidrot, vai avārijas izraisītājs, piemēram, nav bijis lielos parādos.»

Fotoradaru piesaukšanu Timrots sauc par «liekulību un ķēmošanos». Tie, iespējams, var samazināt plūsmas kopējo ātrumu, taču pārgalvjus tie neaptur. «Ko līdz kvīts saņemšana pēc trijiem mēnešiem, kad cilvēks jau miris?» tā Timrots.

Jau ziņots, ka policijas apkopotā statistika liecina, ka novembrī kopumā ceļu satiksmes negadījumos Latvijā dzīvību zaudējuši 17 cilvēki.