Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavā pastiprināti apsargā Polijas vēstniecību

Pēc nekārtībām, kas pirmdien nacionālistu rīkotā «Neatkarības marša» laikā Varšavā izraisījušās pie Krievijas vēstniecības, pastiprināta apsardze izvietota ap Polijas vēstniecību Maskavā, otrdien vēsta ziņu aģentūra «RIA-Novosti».

Ap Polijas vēstniecības teritoriju izvietoti ar automātiem bruņoti policisti, bet vēstniecības apkaimē kursē policijas automašīnas.

Nekārtībās, kas pirmdien Varšavā izraisījās «Neatkarības marša» laikā, cietuši 19 cilvēki, no kuriem 14 nogādāti slimnīcās. Cietušo vidū ir septiņi policisti. Vairāk nekā 50 cilvēki arestēti.

Pie Krievijas vēstniecības aizdedzināta sarga būda, bet vēstniecības ēkas virzienā mesti akmeņi un petardes. Tomēr policijai izdevies ap vēstniecības teritoriju izveidot likumsargu ķēdi, un gājiena dalībnieki galu galā virzījušies tālāk.

Polijas Ārlietu ministrija jau paudusi nožēlu par notikušo.

Tostarp Maskavā otrdien uz Krievijas Ārlietu ministriju izsaukts Polijas vēstnieks.

«Polijas vēstnieks Voicehs Zajačkovskis ir izsaukts uz Ārlietu ministriju saistībā ar vakar pret Krievijas vēstniecību Varšavā vērstajiem ekscesiem,» teikts ministrijas paziņojumā.

Polijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Marcins Voicehovskis vēl pirmdien tviterī ierakstījis, ka «huligānismam un Vīnes konvencijas pārkāpumiem nav attaisnojuma».

Nekārtību dalībnieki Varšavā Glābēja laukumā arī aizdedzinājuši poļu mākslinieces Julitas Voičikas instalāciju «Varavīksne», kuru labējie radikāļi uzskata par homoseksuāļu tiesību aktīvistu kustības simbolu.

Laikraksts «Gazeta Wyborcza» vēsta, ka vēl pirms gājiena sākuma aizdedzināts Krievijas karogs.

Ielās, pa kurām virzījās gājiena procesija, daudzviet sabojāts ceļa segums, ceļa zīmes un automašīnas. Postījumu izmaksas vēl tiek aprēķinātas. Pilsētas varasiestādes zaudējumu atlīdzību pieprasīs no marša organizētājiem.

Neatkarības maršā piedalījās aptuveni 50 000 cilvēku.

Ikgadējo Nacionālās dienas gājienu tradīciju iedibināja galēji labējā organizācija «Nacionālā radikālā nometne» (ONR) un konservatīvo katoļu apvienība «Vispolijas jaunatne». Vēlāk Neatkarības dienas apvienībai pievienojušās arī citas nacionālistu organizācijas.

Ar laiku par 11.novembrī rīkoto gājienu neatņemamu sastāvdaļu kļuvušas sadursmes ar kreisajiem ekstrēmistiem, bet pērn gājiena rīkotāji paziņoja, ka nekārtības esot izprovocējuši privāti tērpti policisti.