Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Negadījumā cietušu vīrieti, iznākot no slimnīcas, sagaida nepatīkams pārsteigums

Kāds liepājnieks, kurš pirms mēneša ar sāpošu kāju aizbrauca uz slimnīcu, iznākot no tās, atklāja, ka viņam piespriests sods 20 latu apmērā par auto novietošanu neatļautā vietā, ziņo «Irliepāja.lv».

«14.oktobrī biju mežā, kritu, un kāja tik ļoti sāpēja, ka nācās braukt uz slimnīcu. Stāvvietā brīvu vietu nebija, nācās auto novietot citur, jo pie ārsta bija jātiek,» savu situāciju apraksta Juris Šmits.

Automašīnu liepājnieks tik tiešām nebija novietojis oficiālajā stāvvietā, jo tur brīvu vietu nebija. Tā atradās ne gluži zālienā, bet ar zāli apaugušā laukumā. Pagāja četras stundas, kamēr mediķi uztaisīja rentgenuzņēmumu un ieģipsēja kāju, jo izrādījās, ka tā ir lauzta.

«Kad mani ar slimnīcas ratiņiem aizveda līdz mašīnai, sanitārs pamanīja paziņojumu par uzlikto sodu.» Nospriedis, ka tas nav gluži taisnīgi, Šmits taisnā ceļā devies uz pašvaldības policiju, kur uzrakstījis iesniegumu policijas priekšniekam, izskaidrojot notikušā apstākļus, kā arī pievienojis slimnīcā saņemtās diagnozes kopiju un devies mājās, pārliecībā, ka policijas priekšnieks ar izpratni uztvers situāciju un sodu atcels.

Taču pēc trim nedēļām vīrietis saņēmis atbildi, ka viss esot likumīgi. Pēc virknes normatīvo aktu pantu uzskaitījuma, pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis secinājis, ka «[...] lietā nav neviena objektīva, likumīga un pamatota iemesla, lai piemēroto sodu atceltu».

Interesanti, ka secinājums izdarīts, arī ņemot vērā Administratīvo pārkāpumu kodeksa 244.pantā teikto, ka amatpersona «[...] pierādījumus novērtē pēc savas iekšējās pārliecības, kas pamatota uz vispusīgi, pilnīgi un objektīvi izpētītiem visiem lietas apstākļiem to kopumā.»

Šmits, kurš krietni pieklibodams pirmdien ieradies «Irliepaja.lv» redakcijā, sodu jau samaksājis, tomēr savu stāstu vēlējās izstāstīt, jo uzskata, ka mazliet vairāk ieinteresētības, iedziļināšanās un līdzjūtības no pašvaldības policijas amatpersonu puses nenāktu par ļaunu.

Likuma «Par pašvaldībām» 15.panta 6.punkts nosaka, ka viena no pašvaldības funkcijām ir «nodrošināt veselības aprūpes pieejamību, kā arī veicināt iedzīvotāju veselīgu dzīvesveidu un sportu».