Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Video: VID aiztur recidīvistu, pie kura atrod narkotikas 100 000 latu vērtībā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas, vairāk nekā nedēļu veicot virkni operatīvo meklēšanas pasākumu, aizturējuši kādu vīrieti, pie kura atrasti 32 kilogrami (kg) narkotiku.

Kā informē VID, Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas apgājušajā pirmdienā aizturēja kādu agrāk tiesātu 1966.gadā dzimušu Latvijas nepilsoni par vairāk nekā 20 kg hašiša kontrabandu no Lietuvas uz Latviju caur bijušo robežkontroles punktu Grenctālē.

Narkotiskās vielas persona valstī bija ievedusi Latvijā reģistrētā automašīnā, iepakotas brūnās taisnstūra formas sapresētas masas briketēs ar kopējo svaru 20,57 kilogrami. Tajā pašā dienā saņemts Valsts policijas Ekspertīžu centra atzinums, ka minētā viela ir hašišs.

Pēc VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu rīcībā esošās informācijas, minētais recidīvists pirms četriem mēnešiem ticis atbrīvots pēc 2,5 gadus ilga apcietinājuma Igaunijā, kur viņš nonācis par vairākām luksus klases automašīnu zādzībām organizētā grupā, bet vēl pirms tam izcietis astoņu gadu ilgu cietumsodu Latvijā par laupīšanu, ja tā izdarītā organizētā grupā lielā apmērā.

Kratīšanas laikā pie aizturētā tika atrastas divas psihotropo vielu saturošas MDMA tabletes ar kopējo svaru 0,3704 grami, bet personai piederošās telpās Rīgā tika atrasti vēl trīspadsmit pēc iepakojuma veida un izmēriem līdzīgi automašīnā atrastajiem taisnstūra formas iepakojumi ar specifisku smaku (iespējams hašišs ar aptuveno svaru 6,4 kg), kā arī divpadsmit rūpnieciski aizpakoti polimēra materiāla saiņi ar marihuānai līdzīgas smakas masu (aptuvenais svars – 6 kg).

Precīzs vielas sastāvs un svars tiks noteikts ekspertīzē.

Šī ir šogad otra lielākā uz Latvijas robežas aizturētā narkotiku krava. VID Muitas kriminālpārvaldes speciālisti lēš, ka atrasto narkotisko vielu vērtība «melnajā» tirgū ir aptuveni 130 000 līdz 150 000 eiro jeb 91 000 līdz 105 000 latu.

Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess par narkotisko vai psihotropo vielu nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai lielā apmērā, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu lielā apmērā realizācijas nolūkā.

Kontrabandā aizdomās turētajai personai tiesā piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Plašāka informācija izmeklēšanas interesēs šobrīd netiek sniegta.