Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Ieskaties un atceries!

Saistībā ar gaidāmo eiro ieviešanu, policija brīdinājusi iedzīvotājus uzmanīties no krāpniekiem, kas varētu aktivizēties tuvāko mēnešu laikā. Mākslinieka zīmētā karikatūrā iespējams aplūkot dažus gadījumus, kādos iedzīvotājiem pastāvētu risks tikt apkrāptiem.

Jau ziņots, ka Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs brīdināja iedzīvotājus izvairīties no skaidras naudas mainīšanas.

Latus pret eiro vislabāk mainīt elektroniski. «Iedzīvotāji bieži meklē īpaši izdevīgu maiņas kursu un tāpēc nereti kļūst par krāpniecības upuriem,» norādīja Velšs.

Policija iesaka izvairīties no valūtas mainīšanas paziņu lokā vai uzticēties gadījuma piedāvājumiem. Policija sastapusies ar gadījumiem, kad iedzīvotāji tiek apmānīti ar tā dēvētajiem «eiro suvenīriem», kas ir ļoti līdzīgi oriģinālajām eiro banknotēm. Kāda vecāka sieviete nesen ieguvusi šādu «suvenīru» apmaiņā pret 50 latiem.

«Elektroniska valūtas maiņa bankā ir visdrošākais veids, kā iedzīvotāji var samainīt savus latus pret eiro,» uzsver Velšs.

Aģentūra LETA vēsta - lai sagatavotu iedzīvotājus drošākai pārejai uz eiro, Valsts policija ir sagatavojusi bukletu, kurā aprakstītas situācijas, kurās iedzīvotājiem jāuzmanās. Buklets būs pieejams policijā un visās VAS «Latvijas Pasts» nodaļās.

Bukletā policija iesaka nelaist mājās svešiniekus, kas piedāvā samainīt latus pret eiro ar izdevīgāku maiņas kursu. Tāpat policija iesaka naudu glabāt bankas vai pasta kontā, kā arī neiesaka stāstīt citiem, kur nauda tiek glabāta un kad plānots naudu mainīt.

Naudu ieteicams mainīt bankā vai pastā, kā arī ar naudas maiņu nav ieteicams steigties. Ieteicams arī sargāt savus bankas kartes datus un PIN kodu - jāpārliecinās, vai kāds nenoskatās PIN kodu, vai uz bankomāta nav piestiprināta ierīce maksājumu kartes datu nolasīšanai, kā arī jābūt piesardzīgiem, veicot darījumus internetā.

Savukārt, pārvietojoties ar naudu, policija iesaka to labi noglabāt un cieši pieskatīt. Ieteicams naudu mainīt pa dienu, paaicinot līdzi kādu draugu vai radinieku. Pēc maiņas naudu ieteicams glabāt apģērba iekškabatās, jo somu vai maku var nozagt. Savukārt ar lielām naudas summām nav ieteicams braukt pārpildītā transportā un doties uz tirgu.