Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Pasaku festivāls «Spicē» pulcē dažādus brīnumzemes tēlus

Ezīši, Saulītes, Burvji, Lāči, Vilki un tūkstošiem citu cilvēku, kuru uzvārds sasaucas ar pasakām un to tēliem, piektdienas vakarā viesojās improvizētā brīnumzemē tirdzniecības kompleksā «Spice», lai aplūkotu Latvijā lielāko raganu namiņu no īstām piparkūkām, kā arī piedalītos ceļojuma uz pasakaino Lapzemi izlozē. 

«Spices» šopinga festivāla, kas šoreiz bija ieturēts pasaku tematikā, centrālais objekts bija īsts piparkūku namiņš, ar kādu Brāļu Grimmu pasakā ragana pievilināja izsalkušos Ansīti un Grietiņu. Ar konditorejas «Sala» atbalstu izgatavoto namiņu vakara gaitā apgleznoja mākslinieks Jānis Anmanis kopā ar Latvijas Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmijas audzēkņiem.

Mājiņai nepieciešamo piparkūku izgatavošanai tika izmantoti vairāk nekā 30 kilogrami piparkūku mīklas, bet glazūras pagatavošanai vajadzēja 200 vistas olas un 40 kilogramus pūdercukura. Visi cilvēki, kuru vārds vai uzvārds sasaistāms ar kādu pasaku vai to varoni varēja piedalīties izlozē, kas notika sadarbībā ar ceļojumu aģentūru «365 brīvdienas», un laimēt ceļojumu divām personām uz Lapzemi. Tieši pusnaktī notikušajā izlozē iespēju doties ciemos pie Ziemassvētku vecīša ieguva apmeklētāja Sanda Bembere, kura bija atradusi savam uzvārdam pasaku tematikai ļoti atbilstošu asociāciju – «Bembijs» no tāda paša nosaukuma pasakas.