Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slepkavība kā smalka māksla

Izdots Deivida Morela romāns «Slepkavība kā smalkā māksla». No angļu valodas tulkojis Uldis Šēns, vāka dizains Arturs Zariņš.

Mūsdienu spriedzes romānu tēvs Deivids Morels ir sarakstījis trīsdesmit trīs bestsellerus, tostarp arī romānus Uz naža asmens, Spiegs, kurš ieradās Ziemassvētkos, Maitasputns u.c. Morels ir arī pasaulslavenā tēla Rembo radītājs.

Deivids Morels ir ticis nominēts Edgar, Anthony un Macavity balvām un trīs reizes saņēmis Šausmu Romānu Rakstnieku asociācijas dāvāto ievērojamo Stokera balvu. Viņa darbi ir tulkoti vairāk nekā četrdesmit valodās.

Aizraujošais vēsturiskais spriedzes romāns Slepkavība kā smalkā māksla gāzes laternu apgaismotajā Dikensa laikmeta Londonā kļūst par kaujaslauku, kurā cīnās literārā zvaigzne un vājprātīgs slepkava.

Retklifas lielceļa slepkavības 1811. gadā satricināja 19. gadsimta sākuma Angliju. Vainīgais tā arī netika atrasts, un tas raisīja masu paniku visā Londonā.

Četrdesmit trīs gadus vēlāk ne mazāk skandalozais rakstnieks, darba Angļu opija lietotāja grēksūdze autors Tomass de Kvinsijs atgriežas Londonā. Viņam slavu atnesusi arī bēdīgi slavenā eseja par pagātnes slepkavībām Spriedumi par slepkavību kā vienu no smalkajām mākslām.

Dažas dienas pēc viņa ierašanās kāda ģimene tiek noslepkavota precīzi pēc senlaiku scenārija. Pēc visa spriežot, kāds izmanto viņa eseju par iedvesmas avotu un plānu. De Kvinsijs pats kļūst par acīmredzamu aizdomās turamo...