Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

MSĢ būvniecībā neizlietoto finansējumu novirzīs naudas balvām sportā

Murjāņu Sporta ģimnāzijas būvniecībā šogad neizlietoto finansējumu 768 775 latu apmērā novirzīs naudas balvām par izciliem sasniegumiem sportā 2012. gada nogalē un 2013. gadā, paredz šodien valdībā atbalstītais rīkojuma projekts par pamatbudžeta apropriācijas pārdali.

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ir jāsagatavo un jāiesniedz Finanšu ministrijā (FM) pieprasījums valsts budžeta apropriācijas pārdalei, bet FM informēs Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju par minēto apropriācijas pārdali. Tikai pēc šīs Saeimas komisijas atļaujas saņemšanas varēs veikt naudas pārdali.

Kā ziņots, lai novērstu situāciju, ka Murjāņu Sporta ģimnāzija varētu zaudēt šogad plānotajos būvniecības darbos neapgūtos līdzekļus 768 775 latu apmērā, tiks veikta finansējuma pārdale.

Atbilstoši oktobra beigās valdībā atbalstītajam rīkojumam IZM piešķirs papildu finansējumu no dotācijas vispārējiem ieņēmumiem 768 775 latu jeb 1 093 868 eiro apmērā 2016. gadam Murjāņu Sporta ģimnāzijas būvju rekonstrukcijas un multifunkcionālas slēgtas sporta manēžas būvniecības projekta īstenošanai.

IZM nākamā gada budžeta likumprojektā valsts budžeta programmas «Sports» apakšprogrammā «Murjāņu Sporta ģimnāzija» projekta īstenošanai plānoto finansējumu 7 903349 eiro apmērā iekļaus valsts budžeta ilgtermiņa saistībās - nākamajam gadam - 4 799 169 eiro apmērā, bet 2015. gadā - 3 104 180 eiro apmērā.

IZM skaidro, ka šā gada 25. septembrī Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā tika izsludināts atklāts konkurss «Murjāņu Sporta ģimnāzijas esošo būvju rekonstrukcija un multifunkcionālas slēgtas sporta manēžas būvniecība», kam piedāvājumu iesniegšanas termiņš bija 7. novembris.

«Objektīvi izvērtējot pēc piedāvājumu atvēršanas veicamās procedūras un to izpildei objektīvi nepieciešamo laiku, konstatējams piešķirto valsts budžeta līdzekļu savlaicīgas apguves risks. Turklāt 2013. gada 18. oktobrī Iepirkumu uzraudzības birojā ir reģistrēta sūdzība par atklāta konkursa nolikumu, kā rezultātā 2013. gadā piešķirto valsts budžeta līdzekļu savlaicīgas apguves risks ir 100%,» akcentē IZM.