Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Novembrī Latviju pāršalcis smagu autoavāriju «vilnis»

Asiņaini iesācies novembris uz Latvijas autoceļiem - pirmajās vienpadsmit novembra dienās uz Latvijas auto ceļiem avārijās bojā gājuši jau 18 cilvēki, kas ir par 11 cilvēkiem vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā, liecina Valsts policijas statistika.

Deviņi jeb puse no bojāgājušajiem bijuši gājēji. Pērn šajā pašā laika posmā uz ceļiem bojā gājuši tikai trīs cilvēki.

Policija atgādina, ka gandrīz visas šīs traģiskās avārijas notikušas diennakts tumšajā laikā pēc pulksten 16. Oktobrī un novembrī (līdz 11. novembrim ieskaitot) šogad bojā gājuši 37 cilvēki. Salīdzinoši - pagājušajā gadā šajā pašā laika posmā bojā gājuši 24 cilvēki.

Policija atgādina, ka ik gadu vairāk nekā trešā daļa no ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem cilvēkiem ir gājēji. Pērn 63% no šādiem letāliem negadījumiem notikuši krēslā vai tumsā.

Šogad kopumā līdz 11.novembrim valstī avārijās bojā gājuši 157 cilvēki. Salīdzinoši - pērn šādā pašā laika periodā tie bija 149 cilvēki.

Valsts policija aicina «Apollo» lasītājus ieskatīties vienā no traģiskajiem negadījumiem uz ceļiem, atgādinot, ka situācijā, kāda redzama fotogrāfijā, var nenonākt ikviens no mums, taču mums vienmēr ir izvēles iespēja.

Šajā gadījumā automašīnas vadītāja nepievērsa pietiekamu vērību situācijai uz ceļa un notrieca velosipēdistu, kurš notikuma vietā gāja bojā. Cieta arī piecus gadus veca automašīnas pasažiere.

31 gadu veca sieviete, vadot automašīnu «Ford Galaxy», uzbrauca 64 gadus vecam velosipēdistam, kurš no gūtajām traumām mira.

Kā noskaidrots izmeklēšanas laikā, negadījums noticis vadītājas neuzmanības dēļ - viņa nepievērsa pietiekamu vērību situācijai uz ceļa, kā rezultātā nepamanīja velosipēdistu. Vīrietis mira notikuma vietā, nesagaidot ātrās medicīniskās palīdzības ierašanos.