Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa sāk «Liepājas metalurga» maksātnespējas procesu

Liepājas tiesa šodien sākusi grūtībās nonākušo uzņēmuma «Liepājas metalurgs» maksātnespējas procesu, aģentūru LETA informēja tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Tiesa nolēmusi izbeigt uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un sākusi maksātnespējas procesu, par tā administratoru ieceļot līdzšinējo «Liepājas metalurga» TAP administratoru Haraldu Velmeru.

Jau ziņots, ka 4.novembrī Velmers iesniedza Liepājas tiesā «Liepājas metalurga» maksātnespējas pieteikumu.

Pēc maksātnespējas pasludināšanas «Liepājas metalurgs» pilnībā pāries maksātnespējas administratora Velmera pārraudzībā, kura uzdevums būs sagatavot uzņēmumu pārdošanai sešu mēnešu laikā no tiesas lēmuma.

Pēc maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas tiesā Velmers biznesa portālam «Nozare.lv» sacīja, ka «Liepājas metalurga» maksātnespējas pasludināšana pavērs jaunas iespējas gan pašam uzņēmumam, gan ilgtermiņā lielākajai daļai darbinieku.

«Protams, uzņēmuma sagatavošana pārdošanai nebūs viegls process. Tā gaitā arī darbiniekiem būs jārēķinās ar zināmām grūtībām, jo maksātnespējas procesa laikā tiks rūpīgi vērtēts, cik darbinieku varēs palikt uzņēmumā, lai veiktu «Liepājas metalurga» uzturēšanu periodā līdz investoru ienākšanai. Mans mērķis būs atrast pircēju, kurš vēlas atjaunot ražošanu un attīstīt uzņēmumu. Tāpēc es darīšu visu, lai ienāktu jauns investors un līdzšinējiem «Liepājas metalurga» darbiniekiem būtu iespēja atgriezties uzņēmumā,» norādīja Velmers.

Kā ziņots, «Liepājas metalurgs» nonācis finanšu grūtībās un pārtraucis ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja «Liepājas metalurga» vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai «UniCredit» - 67 465 056 eiro jeb 47 414 711 latus. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro (4 307 103 latu) apmērā.

«Liepājas metalurga» akcionāri 30.oktobrī nolēma nepalielināt uzņēmuma pamatkapitālu par 100 miljoniem latu, kā tas bija plānots iepriekš. Akcionāru sapulcē tika pārstāvētas 15 884 205 akcijas no 16 981 033 akcijām jeb 94% no akciju kopskaita. Lēmums par pamatkapitāla palielināšanu netika pieņemts, jo balsojums bija 74,9% nepieciešamo 75% vietā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 16 981 033 lati, bet akcionāru sapulcē bija paredzēts lemt, ka «Liepājas metalurga» pamatkapitāls ir 116 981 033 lati.

«Liepājas metalurga» vadība publiski vērsusies pie valsts augstākajām amatpersonām ar lūgumu kapitalizēt uzņēmuma parādus valstij un tai piederošajiem uzņēmumiem kopsummā par 78,8 miljoniem latu, tos pārvēršot akcijās. Uzņēmums piedāvā kapitalizēt Finanšu ministrijas kredītprasības 51,9 miljonu latu apmērā, AS «Citadele banka» kredītprasības 12,4 miljonu latu apmērā un AS «Latvenergo» kredītprasības 14,5 miljonu latu apmērā. Finanšu ministrija (FM) noraidījusi šo piedāvājumu kā neizpildāmu. FM aicināja «Liepājas metalurgu» strādāt pie uzņēmuma iesniegtā un kreditoru saskaņotā TAP pasākumu plāna izpildes, nevis sniegt publiskus paziņojumus plašsaziņas līdzekļos.

Maksātnespēja nenozīmē, ka uzņēmuma darbība nav atjaunojama. Uzņēmums var turpināt darbību citu akcionāru vadībā, tiem iegādājoties uzņēmuma aktīvus, piebilst FM.