Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākas balsošana par gada Eiropas cilvēku Latvijā

No otrdienas sākusies balsošana par gada Eiropas cilvēku Latvijā, portālu «Apollo» informēja «Eiropas Kustības Latvijā» pārstāve Zanda Dūdiņa.

Gada Eiropas cilvēka Latvijā tituls ik gadu tiek piešķirts cilvēkam, kas ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā. Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē Eiropas Kustība Latvijā.

Šogad sabiedrības aptauja tiek realizēta sadarbībā ar Latvijas Banku, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Sabiedrisko mediju vienoto ziņu portālu «www.lsm.lv».

«Jau sešpadsmit gadus balsojums par gada Eiropas cilvēku Latvijā ir iespēja atskatīties uz iepriekšējā gada aktualitātēm sabiedrības dzīvē, pārvērtēt notikušo un izteikt savu cieņu un atzinību ievērojamām personībām, kas ļāvušas apzināties mūsu pašu vērtības un pienesumu Eiropai,«norāda Dūdiņa.

Līdzšinējos gados ar savu balsojumu esam pateikuši paldies Vairai Vīķei Freibergai, Andrim Piebalgam, Zbigņevam Stankevičam, Renāram Kauperam, Inai Strazdiņai, Aigaram Apinim un citiem.

mājas lapā. 

Katru nedēļu tiks apkopoti balsojuma dati un paziņoti tā līderi, balsu skaitīšanai noslēdzoties 10.decembrī, kad tiks publiskoti trīs lielāko sabiedrības atzinību ieguvušo titula pretendentu vārdi. Gada Eiropas cilvēka Latvijā titula ieguvējs tiks paziņots balsojuma noslēguma ceremonijā 17.decembrī.

Piedaloties balsojumā, ikviens tiek aicināts pieteikt kandidātus no dažādām darbības sfērām - kultūras, izglītības un zinātnes darbiniekus, politiķus, finansistus un uzņēmējus, ārstus, žurnālistus, lauksaimniekus, uzņēmējus.

Izvirzot savus pretendentus titulam, vienlaikus nepieciešams sniegt arī motivāciju par kandidāta devumu iepriekšējā gada laikā. Šogad papildus tam iespējams arī paust savu attieksmi pret sabiedrībā notiekošo, minot trīs 2013.gada notikumus Latvijā, par ko varam būt lepni pārējo Eiropas valstu vidū. Ar anketas palīdzību iespējams arī neklātienē uzdot jautājumu savam kandidātam. Iknedēļas balsojuma līderu atbildes uz interesantākajiem un savdabīgākajiem jautājumiem būs lasāmas «www.eiropaskustiba.lv» un «www.lsm.lv».

Ikviens tiek aicināts balsot par saviem kandidātiem no dažādām darbības sfērām - kultūras, izglītības un zinātnes darbiniekiem, politiķiem, finansistiem un uzņēmējiem, ārstiem, žurnālistiem, lauksaimniekiem un citiem. Izvirzot savus pretendentus titulam, vienlaikus nepieciešams sniegt motivāciju par kandidāta devumu iepriekšējā gada laikā. Šogad papildus tam iespējams arī paust savu attieksmi pret sabiedrībā notiekošo, minot trīs 2013.gada notikumus Latvijā, par ko varam būt lepni pārējo Eiropas valstu vidū. Ar anketas palīdzību iespējams arī neklātienē uzdot jautājumu savam kandidātam. Iknedēļas balsojuma līderu atbildes uz interesantākajiem un savdabīgākajiem jautājumiem būs lasāmas «www.eiropaskustiba.lv» un «www.lsm.lv»