Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas kapsētās ieviesīs apsardzi

Rīgas kapsētas, kurās atrodas ievērojami pieminekļi, tiks apsargātas, to šodien domes sēdē paziņojis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Kā portālu «Apollo» informēja Rīgas domē (RD), RD Mājokļu un vides departaments patlaban veic aprēķinus, cik varētu izmaksāt apsardzes firmu apgaitas kapos. Pēc tam tiks izsludināts konkurss.

Tiek plānots, ka jau nākamā gada janvārī apsardze tiks ievesta 1. un 2. Meža kapos, jo šeit ir visvairāk aizsargājamu pieminekļu. Vienlaikus tiek veikti aprēķini par videonovērošanas sistēmu ierīkošanu kapsētās un pie nacionālas nozīmes kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem.

Jautājums par kapsētu apsardzi aktualizējās aizvadītajā nedēļā, kad tika apgānīts Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemineklis Meža kapos un piemineklis Sudrabkalniņā. Pašvaldības atbildīgie dienesti šos pieminekļus operatīvi saveda kārtībā.