Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: «Latvijas Gada auto 2014» lielajā testa braucienā nobraukti vairāk nekā 10 000 km

«Latvijas Gada auto 2014» lielajā testa braucienā nobraukti vairāk nekā 10 000 kilometri, informē pasākuma organizētāji.

Aizvadītās nedēļas nogalē «Latvijas Gada auto» testa braucieni pulcēja konkursa žūriju un dalībniekus «Baltic Beach Hotel» viesnīcā Jūrmalā. Dalība «Lielajos testa braucienos» bija obligāta visiem pretendentiem, jo tā prasa konkursa nolikums. Taču arī vērtētājiem šis bija svarīgs posms, jo citas iespējas uz visiem jautājumiem gūt atbildes vienkopus vairs nebūs. Šī bija pēdējā visu konkurentu tikšanās. Noslēguma pasākumā 7. decembrī braukšana norisināsies tikai ar astoņiem finālistiem, kurus priekšbalsojumā žūrija nosauks jau nākamajā nedēļā.

Divās darba dienās žūrijas biedri nobrauca vairāk nekā 10 000 kilometru. Izvēle šogad izcili sarežģīta un raiba. Apvidus auto - «Krosoveru» un «SUV» grupā no Jeep Grand Cherokee, kurš nepārprotami «iebraucis» apvidus «premium» līderu dārziņā, līdz Fiat «Panda 4x4», kurš visai pārliecinoši cenšas pierādīt, ka līdzšinējie «mazo apvidus auto» klases līderi taupības režīmā ir pārāk lieli un dārgi un pietiekams racionāls komforts sasniedzams arī lētāk un ar mazāku auto. Asfalta un pilsētas divīzijā no mazajiem «Opel Adam», «Renault Clio», caur kompaktklases jaunumiem «Toyota Corolla», Peugeot 308 (kas abi sasnieguši vismaz vidējās klases gabarītus un ērtības), pie VW klasikas «Jetta», «Golf» un Audi A3 Limousine, kurš puiciski apmierināti liek smaidīt katram – lai ar ko arī šis eksperts pirms tam nebūtu braucis -, pie «Lexus IS», kurš jau pagājušajā gadsimtā, iesākto konkurenci ar BMW turpina interesanti un brīžiem amizanti.

Astoņu finālisti, kas pretendē uz prestižo titulu «Latvijas Gada auto 2014» oficiāli tiks paziņoti nākamnedēļ. Fināls un svinīgā «Latvijas Gada auto 2014» apbalvošanas ceremonija notiks 2013. gada 07. decembrī viesnīcā «Avalon Hotel» Vecrīgā, kad tiks apbalvots arī «Latvijas Gada auto interneta balsojuma simpātija 2014».

Konkurss «Latvijas Gada auto“ šogad notiek jau piecpadsmito reizi kopš 1998. gada. Žūriju veido autožurnālisti, autoeksperti un autosportisti.