Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavas tiesa uzliek arestu Alekseja Navaļnija un viņa brāļa mantai

Maskavas Basmannajas rajona tiesa otrdien uzlikusi arestu opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija un viņa brāļa Oļega mantai un kontiem, pavēstīja tiesas pārstāvji.

Arests uzlikts saistībā lietu par krāpšanos un naudas līdzekļu legalizāciju, pārvadājot uzņēmuma «Yves Rocher» preces. Pieņemot šādu lēmumu, tiesnese Valentīna Ļevašova apmierinājusi pirmdien tiesā iesniegto izmeklētāju lūgumu.

Kuri tieši no Navaļniju aktīviem arestēti, tiesas preses pārstāve neatklāja.

Aleksejs Navaļnijs bija pārsteigts par šiem jaunumiem, norādot, ka nav ticis par to informēts.

«Es nezinu, kurus no maniem aktīviem tiesa arestēja,» viņš paziņoja tviterī.

Pret brāļiem Alekseju un Oļegu Navaļnijiem ierosināta krimināllieta par krāpšanas faktu un noziedzīgā ceļā iegūtu naudas līdzekļu legalizāciju.

Viņi tiek turēti aizdomās par tirdzniecības uzņēmuma naudas - 55 miljonu rubļu (855 000 latu) - piesavināšanos.

Lielāko daļu šīs summas brāļi tērējuši personīgām vajadzībām, bet 19 miljonus rubļu - noziedzīgā ceļā iegūtās naudas legalizācijai, uzskata izmeklētāji.

Uzņēmums apstiprinājis, ka vērsies tiesībsargājošajās struktūrās, lai panāktu savu ekonomisko interešu un savu akcionāru aizsardzību.

Ja Navaļniji tiks atzīti par vainīgiem tiem izvirzītajās apsūdzībās, viņiem var tikt piespriesti līdz pat desmit gadiem cietumā.

Aleksejs Navaļnijs iepriekš paziņojis, ka šīs apsūdzības ir muļķības, bet pieļāva, ka viņu gaida vēl viena tiesas prāva.

«Protams, mēs redzēsim vēl vienu lietu. Un tad vēl vienu, jo viņi domā, ka tas atstāj lielu iespaidu uz mani,» norādīja opozīcijas līderis, piebilstot, ka šādas lietas var tikt izmantotas, lai ieslodzītu viņu uz ilgu laiku.

16.oktobrī Krievijas Kirovas apgabaltiesa atcēla Navaļnijam piespriesto piecu gadu cietumsodu tā dēvētajā «Kirovļes» lietā. Tā vietā viņam tika piemērots nosacīts cietumsods.

Navaļnijs tika apsūdzēts par 16 miljonu rubļu piesavināšanos no mežrūpniecības uzņēmuma «Kirovļes», kas notikusi pirms vairākiem gadiem, kad Navaļnijs strādāja par Kirovas apgabala gubernatora Nikolaja Beliha padomnieku.

Navaļnijs plašāku atpazīstamību ieguva 2011., 2012.gada ziemā, kad Krievijā notika plaši pret Vladimiru Putinu vērsti protesti.

8.septembrī aizvadītajās Maskavas mēra vēlēšanās Navaļnijs ieguva 27% balsu, piekāpjoties līdzšinējam pilsētas vadītājam Sergejam Sobjaņinam.

Navaļnijs teicis, ka 2018.gada prezidenta vēlēšanās metīs izaicinājumu Putinam. Viņš ir autors Kremļa partijas «Vienotā Krievija» palamai «blēžu un zagļu partija», kas ir kļuvusi par populāru šī politiskā spēka apzīmējumu.

Navaļnija brālis Oļegs strādā Krievijas pasta uzņēmumā un centies nepiesaistīt sabiedrības uzmanību.