Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Uz atsevišķiem autoceļiem ātrums pieaudzis līdz 106 km/h; autovadītāji jūtas nesodāmi

Uz atsevišķiem autoceļiem ātrums Latvijā ir palielinājies līdz 106 kilometriem stundā (km/h), bet visā valstī tas palielinājies līdz 93 km/h, to sarunā Latvijas Radio pastāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes loceklis Jānis Golubevs.

«Uz atsevišķiem ceļiem ātrums palielinājies līdz 106 km/h, kas ir viens no iemesliem, kāpēc novembrī un kopumā ir tik daudz bojāgājušo,» sacīja Golubevs.

Golubevs norādīja, ka «riska zona» uz autoceļiem ir mazaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki - gājēji. «Gan ātrums, gan cilvēki, kas neizmanto atstarotājus, kopumā veido situāciju, kāda tā ir,» norādīja Golubevs.

Golubevs atzina - nenoliedzami pierādāms, ka ātrums palielinājās brīdī, kad beidza pastāvēt fotoradari. Kā risinājumu viņš minēja, ka ir jāatjauno fotoradaru darbība, jāpalielina policijas klātbūtne uz ceļiem, nepieciešami arī pārvietojamie fotoradari.

Golubevs atzina, ka autovadītāji jūtas nesodāmi. «Būtu jāpalielina policijas spēki uz ceļiem, jādomā arī par sodu palielināšanu. Latvijā par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu sodi ir ļoti mazi - sākot no pieciem latiem, kas ir vieni no mazākajiem sodiem Eiropā,» uzsvēra Golubevs.

Golubevs atgādināja, ka 19 bojāgājušie valstij nozīmē septiņus miljonus latu zaudējumu.

Jau ziņots, ka asiņaini iesācies novembris uz Latvijas autoceļiem - pirmajās vienpadsmit novembra dienās uz Latvijas auto ceļiem avārijās bojā gājuši jau 18 cilvēki, kas ir par 11 cilvēkiem vairāk nekā pērn šajā pašā laika posmā, liecina Valsts policijas statistika.