Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ziemeļkorejas ikdiena: jaunākie mersedesi brauc garām izsalkušiem bērniem; pārtika veikalā «iespaidam»

Lielbritānijas «Channel 4» ceturtdien demonstrēs dokumentālo filmu, kurā redzama Ziemeļkorejas šokējošā ikdiena, ziņo «Dailymail.co.uk».

Viens no filmas galvenajiem varoņiem ir astoņus gadus vecais Mins, kura māte likusi viņam doties prom, jo vairs nav spējusi par viņu parūpēties. «Tad nu es arī devos prom un tagad dzīvoju ārpusē,» savu situāciju apraksta zēns.

Jaunākie ziņojumi no Ziemeļkorejas vēsta, ka valstī viena ceturtā daļa bērnu, kas jaunāki par pieciem gadiem, dzīvo smagos bada apstākļos. Filmas veidotāji novērojuši ekstrēmus pretstatus - galvaspilsētā pamanāmi jaunākie luksusa klases automobiļi, kamēr ārpus pilsētas valda plaša nabadzība un bads.

Ziemeļkorejas propaganda ātri tiek atmaskota, kad filmas veidotāji, slepeni filmējot, mēģina iepirkties galvaspilsētas labākajā universālveikalā. «Produkti nav nopērkami,» teicis viens no veikala pārdevējiem, «tie domāti tikai šovam, lai iespaidotu ārzemniekus.»

Valsts propaganda ietekmē visas ziemeļkorejiešu dzīves sfēras. Daudzi no viņiem ikdienā nēsā nozīmītes ar valsts vadītāja attēlu, katram iedzīvotājam mājās pie sienas arī jābūt šī un iepriekšējā valsts vadītāja portretiem.

Filma seko arī kāda politiskā bēgļa dzīvesstāstam, kurš tagad, maskējoties kā Ziemeļkorejas zemnieks valstī regulāri ieved dienvidkorejiešu ziepju operu un Holivudas filmu kopijas. «Lielākais «hits» līdz šim bijusi Bonda sērijas filma «Skyfall»,» atzīmē kontrabandists. «Jo vairāk cilvēki patērēs šos medijus, jo ātrāk tie būs vīlušies ar režīmu un vēlēsies dzīvot savādāk.»

Filmas režisors ir kāds japānis, kas pēdējos 15 gadus nodarbojas ar videooperatoru izglītošanu, apmācot viņus slepus filmēšanā.